Nenechte si vylákat peníze na úspěšné investice do akcií

I Českou republiku již zasahuje aktivita falešných zahraničních brokerů tzv. fraudsterů. Chtějí vylákat z lidí peníze na investice do akcií úspěšných zahraničních firem. Naštěstí zatím mluví jen anglicky.

Dnes mi volal jakýsi James Hunt z Regency Associates, brokerské firmy se sídlem v Tokiu. Nejdříve se slušně představil a hovořil o své úspěšné firmě, jež za jediný den zobchoduje akcie za miliardu dolarů. I já si mohu vydělat velké peníze. Má teď k dispozici 2000 akcií po pouhých 21 dolarech, americká úspěšná firma s nábytkem ze San Diega, její akcie půjdou strmě nahoru, už za tři měsíce si vydělám 20 000 dolarů. Je to naprosto bezpečná investice, všichni klienti Regency Associates jsou úspěšní lidé. Příležitost je jen dnes nyní, obchod lze uzavřít po telefonu, povede mě krok za krokem a pak o mé investici mě bude každý den podávat zprávy. Když jsem chtěl, aby mi informace poslal emailem, nereagoval, řekl, že obchody uzavírá operativně telefonicky, nemůže se zdržovat psaním emailů a čekat, jak se rozhodnu.

Po nějaké době přesvědčování, že jsou solidní a úspěšní a obchody bezpečné, kdy broker působil velice profesionálně a důvěryhodně, linka naštěstí vypadla a já se šel podívat na internet, co je to za firmu. Regency Associates mají velice solidní a profesionální www stránku.

Ale našel jsem také stránku o falešných brokerech a jejich skemových telefonátech a Regency Associates je uvedena na seznamu jako jedna z firem, na kterou se tito brokeři odvolávají jako její zaměstnanci. Když souhlasíte, že s nimi půjdete do toho skvělého byznysu a že si necháte od nich pomoci a poradit, vyžádají si od Vás detaily o vašem bankovním účtu za účelem zprostředkování nákupu akcií. Své peníze už ale nikdy neuvidíte.

Do tohoto stadia jsem se naštěstí nedostal. Ale třeba to mohlo být vše jinak, třeba to byla solidní firma a skvělá příležitost, a kdybych projevil více odvahy, skutečně jsem se mohl stát dolarovým milionářem. Kdo ví. Ale daleko spíš je podle mne pravděpodobnější, že jsem unikl predátorovi, který by mi účet vysál až na dno.

Kdo si chce o tom více počíst, může na stránce http://www.actionfraud.police.uk/fraud-az-boiler-room-fraud
nebo také na http://pissedaboutgettingscammed.blogspot.cz/

Jan Činčura

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.