Příběh síly a naděje

Musela překonat samua sebe, aby začala znovu mimilovat život. Katie Knowles (24) z britského Newcastlu cítila od puberty bolest v dolních končetinách. V patnácti jí diagnostikovali spinální stenózu.

Tato nemoc přitom obvykle postihuje lidi starší 50 let. Člověk se při ní přestane pohybovat a ztratí cit v nohách. Však také Katie brzy přestala vnímat prsty a poté celé dolní končetiny. Pro dívku, která se věnovala baletu, plavání, badmintonu a jízdě na koni, to byl skutečně tragický zlom.
Ve dvaceti letech se rozhodla jít na operaci, ta se ale ukázala neúčinná. Když se probrala, nedokázala vstát z postele. Jejím věrným druhem se stal invalidní vozík a lékaři přišli se zdrcujícím verdiktem: „Už nikdy nebudeš chodit.“ Studentka práv se ale nevzdala. Hodiny denně trávila v bazénu, * Stále chce bránit slabé a zranitelné cvičila a rehabilitovala. „Sestry mi říkaly Bambi podle pohádkového kolouška, protože jsem měla stejně vratké nohy,“ líčí budoucí advokátka. Dnes nejenže za pomoci berlí chodí, ale ještě si jí všimli fotografové a z Katie se stala žádaná modelka. „Fotím prádlo, svatební šaty i lehce svůdné věci,“ popisuje s tím, že životní cíle nezměnila. Pořád chce ve jménu zákona bránit ty zranitelné. Protože i ona sama zranitelnou byla.

Pestrý svět

(Visited 4 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.