V Pákistánu bylo zabito sedm policistů při útoku na očkující týmy

Ozbrojenci dnes na jihu Pákistánu zabili sedm policistů, kteří poskytovali ochranu zdravotníkům při očkování dětí proti obrně. Týmy zdravotníků doprovázené příslušníky bezpečnostních složek často napadají bojovníci hnutí Taliban a další islámští radikálové, kteří tvrdí, že kampaň kryje západní špiony nebo má za cíl obyvatelstvo sterilizovat.

K dnešním útokům došlo v přístavním městě Karáčí, které je metropolí provincie Sindh. Při útoku na první skupinu byli zabiti tři pěší policisté, při útoku na druhou skupinu čtyři policisté v dodávce. Násilné činy od sebe dělilo jen pár minut a pár set metrů.

Pákistán a Afghánistán jsou podle agentury Reuters jediné země, kde obrna zůstává endemickou chorobou, tedy trvale se vyskytující v dané oblasti. Onemocnění napadá nervový systém a může způsobit ochrnutí. Loni bylo v Pákistánu zaznamenáno 54 ze 74 světových případů obrny, což je výrazný pokles oproti roku 2014, kdy bylo registrováno na pákistánském území 306 případů, napsala agentura Reuters.

Od roku 2012 si útoky na zdravotníky provádějící očkování proti obrně a na policisty, kteří je doprovázejí, vyžádaly nejméně 89 mrtvých.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.