Sportovní hry přátelství Spořice

Ve středu 13.dubna se uskutečnil již 5.ročník Sportovních her přátelství, pořádaných Krajským výborem SPMP ČR, ve spolupráci s chomutovskou „Palachovkou“. Na akci se sjelo 82 handicapovaných sportovců z Ústeckého kraje a z německého Annabergu Buchholze se svými pedagogy, asistenty a některými rodiči.

Spořice – Sportovní hry se konaly již čtvrtým rokem ve Sportovní hale ve Spořicích za významné podpory Ústeckého kraje, Obecního úřadu ve Spořicích a dalších sponzorů.

Soutěžilo se ve 12 disciplínách přizpůsobených širokému spektru postižení jednotlivých účastníků tak, aby měl každý možnost být úspěšný a zvládnout disciplínu případně v přizpůsobené variantě. Rozdáno bylo 82 medailí, šest pohárů a další ceny, které si s obrovskou radostí a nadšením přebírali všichni sportovci. Na organizaci akce se podíleli nejen zaměstnanci „Palachovky“, ale i bývalí učitelé z chomutovských škol, žáci ZŠ ze Zahradní a další dobrovolníci. Sportovní hry přátelství byly opravdu o přátelství v širokém spektru populace.

Marie Grimlová
Chomutovský deník
http://www.chomutovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.