I s postižením pracují naplno

ilustrační foto: Flickr.com

Ztíženou situaci na pracovním trhu mají zdravotně handicapovaní. Ačkoliv jim vychází vstříc zákon o povinnostech zaměstnavatele, který pobízí k jejich přijímání, v praxi firmy mnohdy využívají jiných zákonem daných možností. Jsou ale i výjimky, mezi něž patří mnohdy úřady. Mezi ně se řadí také Magistrát města Liberce.

LIBERECKÝ KRAJ „U nás uplatnění nacházejí handicapovaní na pozicích úředníků i ostatních administrativně provozních zaměstnanců, avšak pouze tam, kde nejsou zvýšené nároky například na fyzickou zdatnost, práci v terénu a podobně. Jsme schopni individuálně také pomoci vyřešit případné požadavky zdravotně znevýhodněných zaměstnanců na dovybavení nebo úpravy jejich pracoviště, ale s tím se setkáváme jen minimálně,“ říká Jana Kodymová, tisková mluvčí libereckého magistrátu, kde roční přepočtený počet zaměstnanců se zdravotním postižením v roce 2015 činil 8,38 osob, což je zhruba 2,3 procenta z celkového přepočteného počtu. Liberecká radnice navíc již při zveřejnění výběrového řízení na volné místo, kde je to možné s ohledem na druh vykonávané práce, uvádí, že je pozice vhodná pro osoby se zdravotním postižením.

Na podporu firem, které zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, cílí soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel 2016, kterou v Libereckém kraji již posedmé vyhlašuje nezisková organizace Rytmus Liberec. „Chceme firmám poskytnout veřejné uznání a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe motivovat ostatní firmy, aby osoby se znevýhodněním zaměstnávaly. Lidé se zdravotním znevýhodněním mají ztížené podmínky pro získání zaměstnání. Pokud jim ale poskytneme podporu, jsou schopni stát se rovnocennými zaměstnanci a kolegy,“ vysvětluje důvody pořádání soutěže ředitelka organizace Antónia Dechťarová.

S tím souhlasí i Lenka Kadlecová, krajská náměstkyně pro sociálno, která nad soutěží převzala záštitu. Podle ní se mezi zdravotně postiženými najde drtivá většina těch, kteří pracovat chtějí, ale nedostanou kvůli svému handicapu příležitost. „Mnohdy u zaměstnavatelů panují obavy, že například nemohou kvůli svému postižení stíhat tempo ostatních. Jenže jak mají ukázat, že dokážou obstát v konkurenci zdravých lidí, když nedostanou šanci? Aktivity, které mohou pomoct toto bezpříčinné dogma zvrátit, jenom vítám,“ říká Kadlecová.

Základní podmínkou nominace do soutěže je zaměstnání handicapovaných na otevřeném trhu práce v běžných firmách, mimo chráněné prostředí. Nominovat zaměstnavatele v sedmém ročníku soutěže může široká veřejnost vyplněním online nominačního listu na webových stránkách organizace Rytmus Liberec a prostřednictvím tištěných nominačních listů, které budou distribuovány na vybraných místech v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Jilemnici a Semilech, a to až do 30. dubna 2016.

Pokud lidem se zdravotním postižením poskytneme podporu, jsou schopni stát se rovnocennými zaměstnanci a kolegy.

Mladá fronta DNES

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.