Tváře letošního Rocktherapy

Hudební festival Rocktherapy každým rokem pomáhá třem vybraným nemocným lidem se stejnou diagnózou. Letos půjde jeho výtěžek na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. Organizátoři v dubnu představili tváře projektu, samotná akce je pak naplánována na 27. srpna.

Vystoupí na ní kapely Traktor, Limetal, Vilém Čok & Bypass, Salamandra, Kapriola a další.
Výtěžek z akce se pohybuje v řádech desetitisíců korun. „Loni jsme tvářím projektu, tedy pacientům zrakově postiženým, konkrétně paní Anně Kožinové, paní Eleně Klieštikové a paní Dagmar Molnárové, předali 73 716 korun,“ uvedla mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková. Letošními tvářemi festivalu jsou:

Marie Štěpánková onemocněla roztroušenou sklerózou ve svých čtyřiatřiceti letech. V té době měla tři malé děti a rozestavěný domek. Postupně se přidávaly další zdravotní problémy – cukrovka, zelený zákal, problémy s páteří a průduškové astma. Dnes je této velmi energické paní, která je léta upoutaná na invalidní vozík, sedmasedmdesát let, a jak sama říká, děti jí vracejí to, co do nich vložila. Výtěžek z koncertu by použila na opravu vozíku. „Můj invalidní vozík už dlouho volá po nových pneumatikách, takže bych si je ráda pořídila,“ prozradila Štěpánková.

Kateřina Gavlovská z Orlové by použila výtěžek k zakoupení a instalaci schodolezu. „Maminka bydlí v sedmém patře, přičemž výtah zůstává v mezipatře. Když ji chci navštívit, mám problém…“ svěřila se žena, která onemocněla ve svých osmnácti letech. „Nemoc začala na střední škole a docela nenápadně, zpočátku mě neposlouchala levá noha,“ svěřila se sympatická Kateřina. Dnes je na vozíčku, nemoc přijala a naučila se s ní žít. Čtyřiatřicetiletá žena miluje přírodu, divadlo a pěkné knížky. Naučila se radovat z maličkostí, třeba z každého pěkného dne.

Šárka Mihalová – čtyřicetiletá žena se venku pohybuje na vozíku, doma to zvládá s hůlkami. I ji nemoc přepadla mladou, ve 20 letech. „Rozhodně si nic nepřipouštím, mám dvě dcery, obě tančí, tak žiju pro rodinu. Snažím se být naprosto soběstačná a co nejméně očekávat pomoc od druhých,“ popisuje veselá a optimistická Šárka, která v poslední době přešla na novou léčbu a vysadila kortikoidy. „Z výtěžku bych si pořídila speciální zdravotní matraci, a pokud by ještě nějaké penízky zbyly, použila bych je na opravu elektrického vozíku. Přece jen jsou to moje druhé nohy,“ usmála se.

 

PETR WOJNAR

5plus2

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.