Roj světlušek rozsvítí Jihlavu. Prožene se i zoologickou zahradou

Už zítra se v krajském městě Vysočiny poprvé koná Noční běh pro Světlušku nadačního fondu

Jihlava – Ve čtvrtek 28.dubna v devatenáct hodin odstartuje v areálu Letního kina v Jihlavě opravdu netradiční akce. Poběží se totiž Noční běh pro Světlušku – charitativní běh, jehož výtěžek poputuje do sbírky Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá nevidomým v celé České republice.

Startovní pistoli uchopí novoměstský horolezec, majitel Koruny Himálaje Radek Jaroš. „Noční běh pro Světlušku se běží pouze ve třech městech České republiky. V Praze, v Brně a právě v Jihlavě. A jsme na to patřičně pyšní,“ přiblížila ředitelka Rodinného parku Robinson Pavlína Pitrová.

„Běhu se může zúčastnit každý. Běží se nebo jde bez startovních čísel, na trati nebude žádná časomíra,“ doplnila ředitelka.

Zájemci se mohou registrovat na www.behprosvetlusku.cz anebo před samotným během přímo na místě. Po zaplacení startovného účastníci obdrží čelovku a drobné dárky od partnerů včetně občerstvení po doběhu.

Mezi dárky je také vstupenka do Rodinného centra Robinson v Jihlavě, které je společně s Nadačním fondem Českého rozhlasu pořadatelem běhu. „Startovné se platí přímo na konto Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, pomáhajícího nevidomým.

Náklady spojené s pořádáním akce v Jihlavě jsou hrazeny z darů partnerů, hlavními partnery akce v Jihlavě je firma Automotive Lighting a Statutární město Jihlava,“ upřesnila Pavlína Pitrová.

V poli běžců se objeví například herci Horáckého divadla Jihlava Lenka Schreiberová a Ondřej Šípek. „Oba dva nad nabídkou neváhali ani minutu. Je to totiž velmi jednoduché, zabijete dvě mouchy jednou ranou – uděláte něco pro své tělo, a navíc přispějete na dobrou věc,“ dodala s úsměvem Pitrová. Každý běžec si může vybrat délku trati, kterou poběží. Možnosti jsou dvě – tři kilometry nebo pět kilometrů.

Obě tratě povedou přes část zoologické zahrady, která se tento večer otevře speciálně pro běžce, a dále lesoparkem Heulos se startem i cílem u pódia letního kina. Trať vyměřili a o pohodlí běžců se budou starat členové občanského sdružení Sliby-chyby. O zábavu se postará třešťský Zatrestband v čele s Petrem Píšou a moderátor Českého rozhlasu Region Robin Šalamon, který je mediálním partnerem běhu.

DANA KŘÍŽKOVÁ
Jihlavský deník
http://www.jihlavsky.denik.cz/

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.