V Ostravě bude počátkem května veletrh věnovaný konopí

foto: sic.hu

Na výstavišti Černá louka v Ostravě se poprvé uskuteční veletrh KONOPEX, který bude věnován konopí. Představí využití této rostliny v lékařství, textilním průmyslu i stavebnictví. Na veletrhu od 6. do 8. května se bude prezentovat více než pět desítek vystavovatelů z různých míst Evropy.

„Cílem tohoto veletrhu je rozšířit povědomí o univerzálnosti konopí, jako úžasné a ekologické rostlině budoucnosti,“ uvedli pořadatelé. Konopí chtějí představit komplexně, jak celý život rostliny od zasetí semínka, tak její účinky na zdraví i využití v průmyslu.

Návštěvníci budou moci ochutnat například konopný sýr, konopné pivo či konopnou zmrzlinu. Vystavovatelé nabídnou semena a hnojiva, domácí i venkovní pěstební techniku, stavebních materiály, oblečení i kosmetiku.

Doprovodný program v kongresovém centru zahrnuje přednášky i besedy s odborníky. Konat se budou workshopy zaměřené například na bednění a betonování konopné zdi nebo výrobu vlastních mastí a výtažků.

Výstava s mottem Dveře do světa konopí bude otevřena v pátek od 11:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 18:00 a v neděli od 10:00 do 16:00. Jednodenní vstupné bude stát 80 korun, vstupné na všechny tři dny 180 korun.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.