AKCE CIHLA začne pouličním happeningem

Celostátní benefiční sbírka AKCE CIHLA bude od devětadvacátého dubna už po sedmnácté lákat v ulicích šestnácti měst ke koupi speciálních benefičních cihel.

Ty symbolizují tradiční účel sbírky, kterým je podpora převážně stavebních projektů určených ke zlepšení života lidí s mentálním postižením.

Letošní sbírku odstartuje v pátek devětadvacátého dubna ve tři hodiny průvod masek, který vyrazí od pražského Obecního domu a bude směřovat k cihlovému stánku v ulici Na příkopě. Speciální hosté jsou:

Simona Stašová a Jaroslav Svěcený, Tam Tam Batucada, tanečníci ze skupin Ulice dětem, IN Dance a IRIS. Celý happening zakončí svým vystoupením zpěvačka Peťka K. Po slavnostním zahájení se sbírka rozšíří do dalších patnácti měst, přičemž nejdéle bude fungovat opět v Praze, a to až do konce září.

Patronka AKCE CIHLA herečka Simona Stašová vysvětluje, proč již jedenáct let podporuje právě tuto sbírku: „Mezi klienty chráněného bydlení Slapy mám už i kamarády, přičemž můj život je díky této zkušenosti bohatší. Jsem přesvědčená, že pokud je v našich silách někomu pomoci a skutečně pomůžeme, budeme mít dobrý pocit z vlastního života.“ Za peníze získané z pražské sbírky opraví pořadatelé kampaně ze společnosti Portus Praha střechu chráněného bydlení Fara.

Podrobné informace o umístění stánků, doprovodném programu a podporovaných projektech najdete na www.akcecihla.cz

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.