Lidé se stále častěji vrací k přírodní medicíně

Lidé se nyní stále více zajímají o to, co jedí a pijí. Výrazně stoupá trend zdravé výživy, raw potravin a roste také zájem o alternativní metody léčby zdravotních i psychických potíží.

Plzeň – V Plzni se v tomto směru snaží již jednadvacet let pomáhat Lenka Panýrková, majitelka Centra zdraví Energy, které se nachází v nádherném Mestlově domě v Dominikánské ulici. Nelze si nevšimnout jeho genia loci, a i to má samozřejmě svůj význam. Podle filozofie firmy Energy totiž souvisí všechno se vším.

SPOLUPRÁCE TĚLA I MYSLI

Klademe důraz na celostní přístup k člověku. Tělo i mysl chápu jako propojené součásti jednoho energetického systému a optimální spolupráce obojího je pak základním předpokladem zdraví celého organismu,“ vysvětluje sympatická majitelka centra, jejíž cesta sem vedla masérskými kurzy, studiem akupresury, reflexní terapie, aromaterapie a studiem EAV diagnostiky.

Sortiment firmy čítá více než stovku produktů, od léčebných po preventivní, které vycházejí z principů čínské medicíny s využitím nejnovějších poznatků fytoterapie, krystaloterapie, homeopatie a moderních bioinformačních metod.

„Základem produktové nabídky je pět hloubkově působících bylinných koncentrátů, které jsou složené tak, aby korespondovaly s energií pěti základních přírodních prvků. Jejich vzájemná součinnost je podle tradiční čínské medicíny klíčem ke zdraví. Prvky jsou kov, dřevo, voda, země a oheň,“ představuje terapeutka prvky takzvaného Pentagramu. Kov zastupuje v těle plíce a tlusté střevo, voda ledviny a močový měchýř, dřevo játra a žlučník, oheň srdce, osrdečník, tenké střevo a tři ohniště a země slezinu, slinivku a žaludek.

V centru se zaměřují především na prevenci, která je základem všeho, ale snaží se zde léčit i konkrétní potíže a onemocnění. „Ráda bych dodala, že v žádném případě neodmítám klasickou medicínu. Mým cílem je s lékaři spolupracovat,“ říká Panýrková.

Poradenství ohledně potíží všeho druhu poskytuje zdarma a po konzultaci doporučí vhodný přírodní produkt. Pokud si ale není jistá nebo je problém složitější, domluví se s klientem na měření energetických drah v těle. „Rovnováha energií je jednou z definic zdraví. Každé její vychýlení může časem přinést zdravotní problém, o němž nemáme zpočátku potuchy.

Změřením bodů na rukou a nohou pomocí přístroje, který funguje na principu elektroakupunktury podle doktora Volla a následnou analýzou hodnot, lze poměrně přesně zjistit zdroj potíží,“ říká Panýrková.

Tímto způsobem je možné určit druh stresu, které enzymatické systémy v těle nepracují na sto procent, zda nejde o poruchu vstřebávání v tenkém střevě a odhalí i infekční stavy.

„Často zjistíme, že se problém nachází jinde, než klient čekal. Po této analýze je možné přímo doporučit konkrétní přípravek nebo kombinaci produktů, které pomohou k obnově funkce orgánu. U mladých lidí nebo u potíží, které se objevily v nedávné době, může dojít k nápravě už do tří týdnů. Jak dlouho bude regenerace trvat, závisí na hloubce a délce postižení,“ vysvětluje terapeutka.

Kromě léčebných preparátů a zelených potravin nabízí firma i kosmetiku, jako jsou krémy a mýdla v bio kvalitě.

„Obracejí se na nás také lidé, kteří by chtěli zhubnout a nedaří se jim to. I metabolismus souvisí s vnitřním nastavením organismu a problém, proč nefunguje, tak jak má, se může schovávat úplně někde jinde. Až když se odhalí kde, můžeme jej odstranit,“ dodává Lenka Panýrková závěrem.

MICHAELA KUNEŠOVÁ
Plzeňský deník
http://plzensky.denik.cz/

(Visited 21 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.