Denní stacionář v Jičíně slavnostně převzaly děti s postižením

Nově zrekonstruovanou budovu v Jičíně, která bude sloužit jako denní stacionář pro tělesně a mentálně postižené, si ve středu slavnostně převzali její uživatelé.

Jičín – Stavba byla dokončena vloni na podzim a začátkem roku byla vybavena nábytkem, terapeutickými pomůckami a vnitřním asistenčním systémem pro klienty stacionáře a je nyní připravena k nastěhování. Využívat ji bude asi 20 klientů neziskové organizace Apropo Jičín.

POMOHL I KRAJ

Ke slavnostnímu předání domu došlo ve středu odpoledne, když starosta města Jan Malý slavnostně předal klíče od budovy ředitelce společnosti Jitce Králové. „Apropu přeji, aby se zde klientům i pečovatelkám líbilo, aby se sem těšili a přijali tyto prostory jako svůj druhý domov,“ popřál starosta Jan Malý. Na slavnostní předání a následnou prohlídku budovy bylo pozváno několik desítek hostů, mezi nimiž nechyběli ani zástupci Královéhradeckého kraje, díky kterému získalo město na rekonstrukci a zprovoznění budovy výraznou dotaci.

NECHYBÍ ZAHRADA

Klienti organizace APROPO se do budovy přestěhují během května. Budou využívat hernu, odpočívárnu, jídelnu, fyzioterapii a místnost pro další individuální terapie, dílnu pro výtvarné a pracovní činnosti. Nově mají upraven vstup do zahrady a ze spojovací chodby vznikla zimní zahrada. V prostorách půdy byly také vybudovány dva jednopokojové „cvičné byty“ pro mladé dospělé. Novou budovou se chce Apropo také pochlubit svým spoluobčanům a kolegům z jiných organizací, proto pro veřejnost plánuje Dny otevřených dveří. „Zájemci se mohou přijít podívat v pátek 27. května od 14. – 17. hod. a v sobotu 28. května od 9. – 12. hod. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás,“ srdečně zve ředitelka APROPA Jitka Králová.

Rekonstrukce domu č. p. 15 v areálu Základní školy v Soudné probíhala od října 2014 do září loňského roku. Celková rekonstrukce stacionáře včetně vybavení a projektových dokumentací město přišla na zhruba 25 milionů korun. Původně prázdná budova, ve které dříve bývaly sociální byty, byla opravena za výrazné pomoci dotace.

V současné době tento významný projekt prošetřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže apolicie, neboť byla učiněna anonymní podání na průběh zakázek.

IDEA TRVALA ROKY

Záměr využití budovy pro denní stacionář vznikl již před devíti lety, protože Apropo se dlouhodobě potýkalo s nedostatkem prostor pro poskytování služeb denního stacionáře. Ten poskytuje nezbytné služby těžce zdravotně postiženým dětem v době, kdy rodiče nemohou tuto péči zabezpečit sami.

Projektu vdechla život až možnost získat výraznou dotaci, neboť do této doby se v rozpočtu města na něj nenašly prostředky. Objekt zůstává v majetku města Jičína a společnost Apropo bude městu platit za budovu pronájem.

Hradecký deník
http://hradecky.denik.cz/

(Visited 13 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.