PVK vyplatily za kontaminovanou vodu v Dejvicích přes 30 milionů

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) vyplatily na odškodném lidem postiženým loňskou kontaminací vody v Praze 6 celkem 33,5 milionu korun. Peníze od firmy dostalo asi 6000 lidí, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Větší část vyplatila firma z pojistného, asi 1,8 milionu korun zaplatila ze svého. Obyvatelé Dejvic a Bubenče loni zůstali po kontaminaci vody fekálními bakteriemi bez pitné vody od 24. do 28. května.

Z celkové částky 31,7 milionu korun, kterou vodárny vyplatily prostřednictvím pojišťovny, dostali největší částku obyvatelé, asi 28,3 milionu korun. Firmám vyplatily PVK 3,4 milionu.

PVK vyplatily odškodné také lidem, kteří museli být hospitalizováni, ti dostali 1,8 milionu milionu. Tuto částku neplatily PVK z pojistky, ale z vlastních zdrojů.

Odstávka vody se loni dotkla asi 18.000 obyvatel, původní odhady hovořily o 32.000. PVK po události uvedly, že kontaminaci nezpůsobily splašky ze slepého kanalizačního ramene, jak se nejprve spekulovalo, ale průsak z kanalizace. Kvůli vodě kontaminované bakteriemi a viry hygienici nařídili plošné očkování dětí do 15 let proti žloutence typu A.

Kanalizace pochází z roku 1925, vodovod byl pod ni uložen v roce 1960. O křížení prý nebyla žádná zmínka v projektové dokumentaci ani v mapách. Pražská vodohospodářská společnost nyní potrubí opravuje.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.