Jak si mám vyřídit průkaz ZTP?

Dotaz:
Prosím o informaci, jak si mám vyřídit průkaz ZTP? Mám invaliditu 3. stupně.

Odpověď:
O průkaz ZTP si můžete požádat na své pobočce Úřadu práce. O tom, zda na něj máte nárok, či ne, rozhodne Lékařská posudková služba ČSSZ a to na základě Vaší zdravotní dokumentace, kterou si vyžádá od Vašeho ošetřujícího lékaře, kterého uvedete v žádosti.

Je důležité, aby Váš ošetřující lékař měl k dispozici aktuální vyšetření od odborných lékařů, pokud to Váš zdravotní stav vyžaduje.

Po podání žádosti je proto dobré si tato případná vyšetření zařídit a následně už jen čekat, až Vám přijde výzva, abyste se dostavil ke svému ošetřujícímu lékaři. Ten následně zašle Vaše lékařské zprávy na LPS ČSSZ, která možná rozhodne ve Vaší nepřítomnosti, ale je také možné, že si Vás předvolá k posudkovému řízení.
Celý proces zpravidla trvá několik měsíců.

Jiří Marek
invArena

Komentáře:

  1. Král Rudolf napsal:

    Dobrý den, měl bych dotaz zda pacient s chronickou chorobou diabetes mellitus II. stupně, na inzulínu si může požádat o vydání průkazu ZTP. Doslechl jsem se od známého, že na „cukrovkáře“ se rovněž to vztahuje a můžou si nárok na něj uplatnit. Děkuji předem za jakékoliv info a přeji hezký den Král R.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.