Benjamín chystá kalendář

foto: windchime sxc.hu

Krnovskému Benjamínu chybí na chystaný kalendář ještě asi 55 tisíc korun.

Krnov – Již více než polovina potřebné částky, téměř 65 tisíc korun, se vybrala na podporu kalendáře krnovského Benjamínu s názvem „I takoví jsme – kalendář, který vám nesmí chybět“.

Pokud se ale nepodaří do konce termínu shromáždit 120 tisíc, kalendář nebude moci být vydán a peníze budou vráceny dárcům.

OSMNÁCTÉ VÝROČÍ

Denní stacionář Slezské diakonie Benjamín v Krnově slaví v říjnu tohoto roku 18 let.

Při narození byl ve městě první službou pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením, dnes v něm najdou zázemí dospělí s těžkým typem postižení. Nyní jim můžete pomoci naplnit jejich přání.

„Rozhodli se nafotit snímky, z nichž nebude dýchat informace, že se jedná o člověka s postižením, který potřebuje pomoc. Již teď je pro nás naše dílo úspěšné, ale chceme ho posunout ještě dál. Máme záměr z fotografií vytvořit kalendáře, pohlednice a uspořádat výstavy,“ přibližuje vznik projektu „I takoví jsme – kalendář, který vám nesmí chybět“ vedoucí střediska Benjamín Veronika Židková.

DÁRCI ZÍSKAJÍ NA OPLÁTKU DÁREK

Na začátku tohoto projektu byl nápad potěšit klienty, jejich rodiče, blízké a také osoby, které o ně pečují.

Takový plán ale není zadarmo. Pracovníci potřebují 120 tisíc korun, které nyní shromažďují na crowdfundingovém portálu www.hithit. com. Pokud je ve stanoveném termínu padesáti dní nezískají, Hithit.cz peníze dárcům vrátí zpět.

Do konce termínu zbývá přibližně měsíc, zatím je splněno 53 procent, přispělo 113 lidí, do konce zbývá 25 dní (stav ke včerejšku) Nejnižší příspěvek je 45 korun.

Kromě dobrého pocitu budou mít dárci ještě nárok na dárek. Jestliže zašlete například částku 114 korun, obdržíte tři ozdoby vyrobené z keramické dílny. V případě, že pomůžete částkou 380 korun, jako poděkování obdržíte obraz namalovaný klientem. Pokud byste přispěli dokonce deseti tisíci, obdržíte speciální balíček odměn, ve kterém najdete například pozvání na vernisáž obrazů klientů a další bonusy.

„Každý všední den nabízíme klientům plno různorodých a pestrých aktivit zaměřených na vzdělávání, terapii, rehabilitaci i odpočinek. Umíme být odborným rádcem, pomocníkem, ale také partnerem v těžkých dnech, kdy klienta přepadne špatná nálada, která se někdy promění v záchvat vzteku. Víme, jak těžké je pro naše klienty sdělovat své potřeby, a proto rozvíjíme jejich komunikační schopnosti pomocí alternativních způsobů za použití obrázků, symbolů nebo jiných pomůcek.

Tuto službu využívá 26 klientů z Krnova a jeho okolí, kteří dojíždějí z domácností, ale i z jiných pobytových služeb,“ uzavřela vedoucí střediska Benjamín Veronika Židková.

VENDULA SKLENÁŘOVÁ GABRIELA MATHIASOVÁ
Bruntálský a Krnovský deník
http://www.bruntalsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.