Florbalisté na vozíku trénovali ve Vimperku

Českobudějovičtí Štíři se připravují na finálový turnaj ligy vozíčkářů Vimperk

Handicapovaní florbalisté z Českých Budějovic se chystají na finálový turnaj, který rozhodne o tom, kdo se stane mistrem České republiky pro sezonu 2015/16.

Vyřazovací turnaj proběhne od 9. do 11. června v českobudějovické Sportovní hale a domácí Štíři, kteří play off pořádají, budou obhajovat loňský titul.

Jihočeši vyhráli v únoru silně obsazený turnaj ve Švédsku a případný zisk domácího titulu by byl dalších výrazným úspěchem klubu.

Florbalisté na kolech se připravují na vrchol domácí sezony svědomitě a o uplynulém víkendu absolvovali soustředění ve Vimperku.

Cílem šumavského soustředění bylo utužení kolektivu a nabrání sil před play off.

V sobotu dopoledne vozíčkáři trénovali v tělocvičně Základní školy ve Smetanově ulici. Po tréninku si zajeli vyčistit hlavy na Jezerní slať a po dobrém obědě na Kvildě vyrazili do vimperské nemocnice, kde se jim dostalo příkladné péče na zdejším rehabilitačním oddělení.

Podobný program měli českobudějovičtí florbalisté na kolech též v neděli.

Nyní už se myšlenky Štírů ubírají k 9. červnu, kdy nastoupí ve čtvrtfinále vozíčkářské ligy proti Buldokům z Brna.

Handicapovaní Štíři děkují za podporu vimperské Základní škole ve Smetanově ulici a rovněž nemocnici ve Vimperku, kde se zdejší personál staral o unavená těla sportovců na vozíku.

MICHAL HAVELKA
Českobudějovický deník
http://ceskobudejovicky.denik.cz/

(Visited 10 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.