Mám ID. Mám nárok na nějaké slevy a mohu si zažádat o průkaz ZTP?

Dotaz:
Mám invalidní důchod 3. stupně na astma a těžkou plicní ventilaci. Chci se zeptat, zda mám nárok na nějaké slevy a můžu si zažádat o průkaz ZTP?

Odpověď:
Jako invalidní důchodce máte nárok na slevy, kterých mohou běžně využívat lidé pobírající starobní důchod. Jedná se především o slevy v dopravě, či o slevy na vstupné na nejrůznější kulturní akce. Jednotlivé slevy však nejsou jasně zákonem stanovené, je proto nutné se vždy v konkrétním případě informovat, zda máte slevu, či ne.
Vždy je nutné s sebou mít potvrzení od ČSSZ, že jste uznána invalidní, toto potvrzení Vám vydají na jakékoli pobočce České správy sociálního zabezpečení.

O průkaz ZTP si samozřejmě zažádat můžete. To zda Vám bude přiznán závisí na Lékařské posudkové službě ČSSZ, která Vaši žádost bude posuzovat na základě zdravotní dokumentace, kterou jí dodá Váš ošetřující lékař.
O průkaz ZTP si můžete zažádat na Vaší pobočce Úřadu práce.

Jiří Marek
invArena

(Visited 37 times, 1 visits today)

1 komentář

  1. Mám nárok na kartu do auta pro invalidní mám rakovinu tlustého střeva vývod stomii dostala jsem stupeň ale bez cizí pomocí nikam nedijdu je mi 71 let stupeň 1 špatně se pohybuji

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.