Nadační fond pomáhá už i v Havířově

Věřím v život! Tímto heslem se už sedmým rokem řídí Pavel Novotný z Chlebičova na Opavsku. Onkologický pacient, který se na základě svých vlastních zkušeností s rakovinou varlat, rozhodl pomoci ostatním, stejně nemocným lidem a založil nadační fond nesoucí jeho jméno.

Původní myšlenka se tak po pěti letech stala skutečností. Jedním z cílů Nadačního fondu (NF) Pavla Novotného je pořádání preventivních akcí, zaměřených na osvětu onkologických onemocnění. Konání pravidelných setkání, odborných seminářů či kulturních a vzdělávacích akcí pro všechny zájemce.
„Jedním z hlavních cílů naší nadace je především prevence v oblasti onkologie. Pokud člověk při samovyšetření zjistí, že něco není v pořádku, měl by okamžitě jednat. To se bohužel v mnoha případech neděje a lidé vyhledají lékařskou pomoc pozdě,“ vysvětlil jeden z hlavních cílů Pavel Novotný.

Veřejná sbírka v Havířově

NF Pavla Novotného chce zajistit kvalitní následnou péči pro pacienty, kteří by měli mít lepší lázeňskou péči. Dalším úkolem, který si fond předsevzal, je zajištění nových zdravotnických zařízení u poskytovatelů onkologického vyšetření v České republice, především pak v nemocnicích Moravskoslezského kraje.
Oficiálně byly vyhlášeny tři veřejné sbírky. Jedna z nich je určená pro Onkologickou ambulanci interní kliniky Slezské nemocnice v Opavě a další dvě pro Oddělení klinické hematologie Nemocnice v Havířově. „Pan Novotný nás oslovil ke spolupráci, protože se staráme o onkologicky nemocné pacienty a jsme velmi rádi, že si nás NF Pavla Novotného vybral,“ popsala začátek spolupráce mluvčí havířovské nemocnice Radmila Fleischerová.
Prostřednictvím veřejné sbírky se Nadační fond Pavla Novotného snaží získat dostatečné množství peněz na splnění všech cílů. Lidé mohou své příspěvky posílat na sbírkový účet nebo je vhodit do zabezpečené putovní pokladničky.
V Havířově potrvá veřejná sbírka až do konce října. „Za vybrané peníze chceme pořídit nové aplikační křeslo pro pacienty, kterým bude podávána chemoterapie,“ říká mluvčí Fleischerová. Dále chtějí také zvelebit lůžkové pokoje a čekárny hematologického stacionáře. Dárci mohou peníze posílat na sbírkový účet (když tak to číslo účtu) nebo je vhodit do zapečetěné putovní pokladničky. Ta je umístěna v útrobách havířovské nemocnice a bude dále putovat po různých místech Havířova a okolí.
„Pokud bude v budoucnosti příležitost, tak se další spolupráci nebráníme,“ dodává mluvčí havířovské nemocnice.

MARKÉTA ŠULEJOVÁ
Noviny Region Karvinsko

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.