Znojmem projel cyklistický peloton Tour de Franz

Malý charitativní cyklistický peloton Tour de Franz, který má namířeno do Vatikánu za papežem Františkem, projel také královským městem na Dyji.

Cyklistická pouť, která začíná v Olomouci a skončí v Římě, se uskuteční na pomoc šestileté neurologicky velmi těžce postižené holčičce Lucie.
Dívenka je vážně nemocná a cyklisté ji na své pouti chtějí veřejně podpořit v její nelehké životní situaci.
„Lucie má vymazané základní neurologické reflexy, nesaje, nepolyká a nekašle. Rodiče o ni pečují doma a musejí ze svého doplácet na nutné zdravotní pomůcky a léky, které jsou finančně velmi náročné a mimo možnosti většiny pečujících rodin,“ informovala mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.
Otec Lucie, Vlastimil Blaťák, dělá vše možné, aby tuto situaci změnil. „Rozhodl se proto napsat dopis do Vatikánu, kde žádal o přijetí a požehnání papeže Františka, který uznal tento problém a přijal otce Lucie,“ sdělila Pastrňáková.
Proto také vznikla Tour de Franz, cyklistická pouť do Říma, která startuje ve středu v Olomouci první etapou do Brna. „Do Znojma zavítá ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Krátce se zde zdrží a pokračuje přes další města až do samotného Vatikánu, kde bude peloton cyklistů přijat papežem Františkem,“ přiblížila mluvčí.
Jak dodala, k cyklistickému pelotonu se během dlouhé cesty může kdokoli připojit a podpořit tak dobrou věc. „Ti, kdo nemají tuto možnost a přesto by rádi pomohli malé Lucii, mohou například posílat finanční dary na sbírkový účet: 240 77 77 240/0300.
Více informací o celém projektu najdete na: www.tourdefranz.cz a www.facebook.
com/tdfranz,“ uzavřela Pastrňáková.

 

Znojemský deník

http://znojemsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.