Přírodní prostředky léčí plísně nohou

ilustrační foto: o5com / Flickr.com

Mykóza nohou je nejen nepříjemná, ale zároveň je i varovným signálem, že se s vaším organismem něco děje. Když se podaří kolonii plísně trichophyton usadit mezi prsty, znamená to, že je oslabený imunitní systém. Pomoci mohou i přírodní prostředky.

Éterické oleje potlačují plíseň

Extrakty z levandule zastavují množení plísně. Současně ochraňují postižené místo před napadením jinými původci nemocí, například bakteriemi. Aplikace samotného éterického oleje však rychle vysušuje pokožku. Proto je lepší ho smíchat s kvalitním olejem, nejlépe olivovým.
Dávkování: Jednu kapku levandulového oleje přidáme do 20 ml panenského olivového oleje. Vatičkou nanášíme 3× denně.

Česnek likviduje původce potíží

Koupel nohou s přísadou mořské soli připraví pokožku na vstřebání ošetřujících a uzdravujících účinných látek obsažených v česneku. Ten je účinnější než běžné protiplísňové prostředky.
Dávkování: 20 g mořské soli vmícháme do umyvadla s teplou vodou a nohy ponoříme do roztoku na 10 minut. Potom potřeme postižená místa rozkrojeným česnekem. Oblečeme si ponožky a necháme působit přes noc. Ráno nohy umyjeme, osušíme a ošetříme krémem.

Čaj z třapatky působí vnitřně

Třapatka (echinacea, rudbeckie) má protiplísňový účinek vnitřní i vnější. Zároveň posiluje imunitní systém.
Dávkování: 3 lžičky sušené třapatky (z lékárny) přelijeme 150 ml horké vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj pijeme vlažný.
Proti svědění můžete přiložit na postižená místa vlhké čajové lístky, nejlépe 3× denně na 10 minut.
Důležité upozornění: Spory plísně mohou přežít v ponožkách a botách po dlouhou dobu. Aby nedošlo k znovuobnovení infekce, je třeba boty pravidelně dezinfi kovat. Ideální jsou speciální spreje s účinnou složkou, která ničí bakterie i plísně (čajovníkový olej, výtažek z grapefruitových semínek).

Claudia

(Visited 15 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.