Návštěvníci parku pomohli potřebným

ilustrační foto: Flickr.com

V Olympijském parku Rio Lipno myslí i na handicapované. Projekt Nezastavitelní pomáhá prostřednictvím pohybu a sportu handicapovaným lidem žít aktivní život.

Lipno nad Vltavou – Mnozí z nich k tomu potřebují sportovní pomůcky a ty často stojí nemalé finanční prostředky. Proto v Olympijském parku u lipenské přehrady vznikla speciální brána, kterou ve dnech 11. až 14. srpna prošlo pěšky nebo projelo na kole více než 22 tisíc lidí.

Společnost Birell motivuje lidi k aktivnímu trávení volného času, a proto za každého, kdo branou prošel, věnovala pět korun. Celkem tak lidé svou aktivitou pomohli Nezastavitelným částkou 110 080 Kč.

Tyto prostředky pomohou jedenácti lidem s handicapem získat potřebné sportovní vybavení, aby se mohli aktivně vrátit ke svému oblíbenému sportu.

Nevidomá Kateřina Kroupová z Olomouce by ráda touto cestou získala dvojkolo, na kterém chce spolu s manželem projet celé Česko. „Vinou předčasného narození jsem od malička nevidomá. Nějaký zrak zachovaný mám, postupně ale ubývá. Ani to mě však nemůže zastavit, protože sport a bláznivé nápady miluji,“ říká Kroupová.

Českobudějovický deník
http://ceskobudejovicky.denik.cz/

(Visited 9 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.