Pobírám ID 3. stupně. Kolik hodin mohu pracovat, aby mi nesebrali důchod?

ilustrační foto: jppi MorgueFile

Dotaz:
Pobírám invalidní důchod 3.Stupně. Mám v posudku napsané že jsem na 70% neschopen práce. Je možné si při něm vydělat nějakou korunu navíc i když sedím v kanceláři 12 hodin ? Mám možnost dělat na vrátnici a nevím jak to je abych nepřišel o důchod. Po pravdě nevyžiji s důchodem, ale nechci o něj přijít. Jsem onkologický pacient v 11 měsících jsem prodělal rakovinu močového měchýře mám trvalé následky před několika lety jsem přišel o ledvinu. Je mi 23 let a nejsem v tom zběhlý. Zaměstnavatel mi nabízel, že mne může vzít na Dohodu, ale nevím kolik hodin mohu oddělat abych o důchod nepřišel.

Odpověď:
Většina odborníků, mezi které patří například předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása, doporučuje při pobírání invalidního důchodu třetího stupně pracovat na tři hodiny denně. Za takových podmínek absolutně nehrozí, že by Vám mohli invalidní důchod snížit či sebrat. Je také dobré vědět, že výše výdělku není v žádném případě omezena.

Jiří Marek
invArena

(Visited 115 times, 1 visits today)

3 Komentáře

  1. Pracovat jako hlídač nebo vrátný na tříhodinové směny je přece naprostý nesmysl. Za 50,- Kč by se ani nevyplatilo někam na ty 3 hodiny dojíždět.

  2. Dobrý den,jen tak náhodou jsem otevřel tyto stránky.Zarazila mě citace p.Marka.Asi p.Marek mluví o nějaké jiné republice,ale nikoliv o té naší !Který zaměstnavatel zaměstná nemocného člověka na 3.hod.denně?Zjišťoval si toto pan Marek???Asi těžko a takovýmto lidem při volbách dáváme důvěru???Na co tam tedy sedíte???Aby jste si tam sms-kovali???Platíme vás všichni z našich nekřesťanských daní a Vy,aby jste tak pomohli nemocným,tak se jim tímto omezením ještě vysmíváte???Jste vůbec lidi???To jim snad závidíte ???Kdyby jste byli alespoň trochu rozumní,tak napíšete,že min.4,5hod.denně.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.