Pod Hořicí svítilo slunce

V polovině srpna odjelo 40 členů SPCCH v ČR,z.s. ze základních organizací Lysá nad Labem, Nymburk a Poděbrady do hotelu Pod Hořicí v Soběšicích na další týdenní rekondiční pobyt.

Tentokrát zde o své zdraví, odpočinek i duševní pohodu pečovali kardiaci a tělesně postižení.

V rekonstruovaném hotelu našli nejen pohodlné a velmi pěkné ubytování, ale hlavně krásný krytý bazén s přihřívanou vodou, který jim byl k dispozici 12 hodin denně. Cvičení v něm prospělo zvláště tělesně postiženým. Jeho rozměry umožnily i rekreační plavání. Kromě povinného denního programu MUDr. Helena Neprašová realizovala i kurz paměti, který byl velmi dobře přijat a z jednotlivých zadání obdrželi vždy tři nejlepší čestné uznání a malý dárek.

Všichni využívali krásné letní počasí k denním procházkám v přírodě Šumavského podhůří, ve kterém je řada zámků a hradů, ve kterých pobýval i Karel IV., jemuž patří rok 2016 – Velhartice, Kašperk, ale i hrad a zámek v Janovicích nad Úhlavou a další. Všem se líbila návštěva města Sušice, kde náměstí s velice pěknou architekturou gotických měšťanských domů a květinovou výzdobou vévodí empírová kašna a není snad návštěvníka Sušice, aby nezavítal do muzea s kdysi světově známou výrobou sirek, ale i betlémem.

Celoodpolední procházka k Boubínskému pralesu, kterému vévodí malé jezírko, zůstane všem zúčastněným ještě dlouho v paměti. Nikomu se nechtělo z krásné přírody odjet domů. Aby návrat byl příjemnější, zastavili jsme se na prohlídku vodního zámku v Blatné.

Celá doba pobytu se konala i s heslem „Rozchodíme civilky“, a tak výboru okresní organizace lze připsat další ušlé kilometry.

Hana Navrátilová
Nymburský deník
http://nymbursky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.