Bratři Čadíkové věnovali peníze potřebným na Konto Bariéry

V Památníku Lidice bylo slavnostně zakončeno pojízdné filmové promítání Kinematografu bratří Čadíků. Stejně jako v minulých letech bylo dobrovolné vstupné na projekce věnováno na dobročinné účely.

Lidice – Letos bylo předáno 800 tisíc korun tradičně Kontu Bariéry. Symbolický šek převzal v Lidicích Martin Bojar, člen Správní rady nadace a zakládající člen rady Konta Bariéry, kde zasedá 23 let.

Kinematograf bratří Čadíků spolupracuje s Kontem Bariéry od roku 2008, za tuto dobu dobrovolné vstupné vyneslo skoro pět a půl milionu korun.

„Díky kinematografu můžeme pomoci lidem, kteří potřebují něco mimořádného, ne úplně standardního. Rozšiřujeme vlastně tak naši pomoc. Konto Bariéry přispívá na potřebné rehabilitační a kompenzační pomůcky, odstraňování bariér, financování osobní asistence i vzdělávání. Peníze z Fondu kinematografu použijeme na úplně jiné věci. Na rehabilitaci, léčebné pobyty, nové pomůcky pro lidi postižené roztroušenou sklerózou, rehabilitační přístroje ale třeba i na elektrickou odsávačku, pulzní oxymetr a podobné potřeby,“ přiblížil využití prostředků profesor Bojar.

Vstupné na projekce kinematografu v Česku je dobrovolné a vybraný obnos je vždy věnován na dobročinné účely.

„Filmové léto je se sponzorstvím různých nadací spjato od roku 1998. Od té doby bylo díky kinematografu vybráno a nadacím věnováno přes deset milionů korun,“ řekl Josef Čadík. Od roku 2008 (kromě roku 2012) kinematograf získané finanční prostředky věnuje na Konto Bariéry.

„Spolupracujeme s Kinematografem bratří Čadíků osm let a přineslo nám to téměř pět a půl milionu korun. Byla i léta hubená, ale poslední roky jsou to velkém částky. Možná je to i tím, že lidé do kina chodí rádi, protože přitom přispějí na dobrou věc. Tak si to vysvětluji já i pan Josef Čadík. Mám ráda jeho větu, kterou nikdy neopomene říct: ‚Lidi nás mají rádi, paní ředitelko, vás (nadaci) i nás.‘ Asi má pravdu, to letošní léto a krásný šek je toho důkazem,“ dodala Božena Jirků.

Letošní putování Kinematografu zakončila projekce filmu Život je život. V Česku funguje projekt již od roku 1992, kdy si bratři Josef a Pavel Čadíkové pořídili první maringotku na promítání a začali putovat po moravském venkově. V současné době je stěžejním projektem Kinematografu Filmové léto. V letošním roce navštívily projekční vozy více než 100 českých měst a obcí, což je prozatímní rekord v celé historii společnosti.

Kladenský deník
http://www.kladensky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.