Zrakově postižení obdrží hlásiče ohně

Požární hlásiče nechá instalovat do bytů slabozrakých či nevidomých olomoucký magistrát, a to ve spolupráci s hasiči a Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých (SONS).

Jde o součást v ČR unikátního projektu nazvaného Bezpečnost osob se specifickými potřebami (BOSPi).
Již loni bylo v jeho rámci do bytů v Olomouci, v nichž žijí senioři, instalováno 70 detektorů kouře a stejný počet detektorů nebezpečného plynu.

Instalace zdarma

„Pokračujeme v projektu, který jsme zahájili loni. Znevýhodněným osobám poskytujeme zdarma požární hlásiče a detektory nebezpečných plynů, včetně odborné instalace v jejich domech a bytech profesionálními hasiči,“ uvedl náměstek olomouckého primátora Martin Major (ODS).
Letos se projekt zaměří na slabozraké a nevidomé obyvatele, bez ohledu na to, zda žijí v městském či soukromém bytě. Podmínkou je trvalé bydliště v Olomouci, zrakové postižení a držení průkazu ZTP nebo ZTP/P.
„V průběhu října mohou zájemci o dar v podobě hlásiče kouře, detektoru oxidu uhelnatého nebo detektoru zemního plynu podat žádost, s jejímž vyplněním jim pomohou pracovníci SONS nebo odboru ochrany magistrátu,“ poznamenal Major.
Každou žádost podle něj projednají městští radní. Město poté nakoupí příslušné přístroje, schválené profesionálními hasiči, a ti je u žadatelů odborně nainstalují, případně si je mohou zájemci nainstalovat i sami.
„V rozpočtu odboru ochrany je pro tento rok na tento účel připraveno 700 tisíc korun,“ poznamenal náměstek.
„Na první etapu projektu, kdy jsme dávali detektory do bytů seniorů, jsme měli velmi pozitivní ohlasy. Detektory prokazatelně zvyšují bezpečí lidí,“ dodal Major.

Miloslav Hradil
Právo

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.