Přece jen zlato díky plavci Petráčkovi

ilustrační foto: USAG-Humphreys / Flickr.com

Ke třem bronzům přibyly do české sbírky na paralympijských hrách v Riu de Janeiro další čtyři medaile včetně té nejcennější.

Zlatou medaili získal v předposlední soutěžní den plavec Arnošt Petráček na trati 50 m znak, ve stejné disciplíně skončila druhá Běla Třebínová. Stříbro má rovněž lukostřelec David Drahonínský, který pak s Šárkou Musilovou získal i bronz v soutěži smíšených družstev.

Česká výprava se tak z Ria vrátí se sedmi medailemi. Před čtyřmi lety v Londýně získali čeští reprezentanti 11 medailí, z toho rovněž jednu zlatou.

Jediný český vítěz z Ria Arnošt Petráček skončil ve finále na 50 metrů volný způsob pátý. Jan Povýšil za ním doplaval na sedmém místě, Třebínová byla na dvojnásobné trati osmá. Dvě šestá místa přidaly atletky -Anna Luxová v běhu na 200 metrů a Eva Berná v hodu diskem.

V evropském rekordu

Petráčkovi dosud cenný kov z paralympijských her unikal, v Pekingu byl na znakařské padesátce čtvrtý a v Londýně pátý. V pátečním finále zvítězil v čase 43,12 s s téměř dvousekundovým náskokem. »Cesta k tomuhle zlatu pro mne byla velmi náročná. Během přípravy jsem v posledním roce absolvoval několik soustředění – v Itálii, na Kanárských ostrovech nebo závěrečné v Nymburku a to dalo hodně práce,« uvedl 25letý plavec.

»Před závodem jsem byl ještě hodně nervózní, ale po rozplavbách jsem už věděl, že na to mám a že bude stačit, když to předvedu ještě jednou. To se mi povedlo a je z toho zlatá medaile navíc v evropském rekordu,« dodal Petráček.

Třebínová přidala stříbro k bronzové medaili ze závodu na 50 metrů kraul. Čtyřicetiletá vozíčkářka zaostala za vítěznou Španělkou Teresou Peralesovou časem 44,51 o sekundu a půl.

Lukostřelec Drahonínský (34) nestačil až ve finále na Brita Johna Walkera, kterému podlehl těsně 139:141. Obhájil stříbro z Londýna, ve sbírce má i zlatou medaili z Pekingu. Drahonínský posléze vybojoval medaili i v soutěži smíšených družstev, v níž spolu s Musilovou skončili třetí. V semifinále podlehli Britům 128:144, v souboji o bronz pak zdolali dvojici z USA 137:129.

Haló noviny

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.