Divadelní představení pomůže nemocnému chlapci začít chodit

Občanské sdružení Sponte Sua, které už léta pomáhá potřebným z Mladoboleslavska, chystá první poprázdninovou akci, a to už na středeční večer

Mladá Boleslav – Špičkové herecké výkony, velká jména českého divadla a peníze na dobrou věc. To se snoubí v projektech občanského sdružení Sponte Sua, a za každým z nich je nějaký příběh.

Jak prozradila Alena Šebková, která Sponte Suu zastupuje, ani tentokrát silný příběh nechybí. Ve středu 21. září totiž bude v městském divadle hrát dvojice Jana Paulová a David Suchařípa představení Ani spolu, ani bez sebe.

Jde o komedii, ale ani tentokrát nebude v průběhu večera nouze o emoce. Výtěžek z tohoto divadelního představení totiž může pomoci splnit velký sen malého chlapce.

„Obrátili se na nás rodiče Dominika Bečvárovského, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Chlapeček nutně potřebuje operaci nohou, která by mu mohla pomoci, aby začal chodit,“ vysvětluje Alena Šebková.

Ovšem operace stojí 72 tisíc korun, a zdravotní pojišťovna ji nehradí. Sponte Sua ale Dominika na holičkách nenechá.

„Navíc on je velký bojovník, a i když nad ním lékaři vyřkli ortel, že bude ležící, statečně se pere! Už leze, s oporou stojí, a udělá i krůček. Mentálně je naprosto v pořádku, chodí do speciální školky a moc se mu tam líbí,“ vypráví příběh statečného chlapce Alena Šebková.

A právě proto mu občanské sdružení slíbilo, že pro sehnání peněz udělají maximum. Ovšem divadelních představení bude zapotřebí udělat několik, protože celková částka je opravdu vysoká.

Zítřejší inscenace je tedy první vlaštovkou, a Dominikovi rodiče na něm převezmou šek na prvních dvacet tisíc korun.

Problém je, že peníze je potřeba sehnat poměrně rychle, aby mohl jít chlapec na operaci už v únoru příštího roku. Pokud se to nepodaří, operace bude přesunuta až na příští podzim a Dominika by tak čekal roční odklad.

Pokud chcete přispět i vy, stačí si koupit vstupenku na představení, nejenže se dobře pobavíte, ale uděláte i dobrý skutek.

Sponte Sua ale shání peníze i pro další potřebné, kteří žádají o pomoc. Jedním z nich je třeba Honzík Cejnoch, kterému přispějí částkou deset tisíc korun na dovybavení elektrického invalidního vozíku, který by mu měl usnadnit život.

ŠÁRKA CHAROUSKOVÁ
Boleslavský deník
http://www.boleslavsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.