Maratonci se podělí o své zážitky

Jitka Křížová a nevidomý Ondřej Zmeškal budou v neděli v restauraci Obecná škola v Radostíně nad Oslavou od patnácti hodin vyprávět na besedě o tom, jak dokončili maraton po Velké čínské zdi.

Lidem, kteří mu fandili, nemohl Ondřej Zmeškal pohlédnout do tváře, ale jejich podporu cítil a slyšel. Do cíle doběhl po šesti hodinách.
„Někdo kdysi říkal, že překážky máme jen ve vlastní hlavě. Cesta do Číny mě však přinutila přemýšlet o mých vlastních limitech,“ připustil Zmeškal. Musel překonat 5 164 schodů světoznámé památky. Každý z nich je navíc jiný a jinak vysoký. Situaci ztěžovalo i nesnesitelné vedro, které v té době v Číně panovalo. Zmeškal, kterému závod komplikoval navíc i chybějící zrak, se musel spoléhat na své traséry. To jsou lidé, kteří pomáhají slepým při jejich sportovních výkonech. Jitka Křížová má sice své oči v pořádku, ale už loni závodila na podporu nevidomých. Letos se akce zúčastnila jako trasérka. „Sport se pro mě stal drogou. Musím ale zážitek z něj s někým sdílet, protože jedině tak to může být ještě intenzivnější,“ vysvětlila Křížová.
S během začala relativně nedávno. „S kamarádkou jsme si slíbily, že každý rok absolvujeme alespoň dva maratony v tuzemsku i v zahraničí,“ řekla Křížová. Obyčejné závody jí však přestaly stačit. „Mám ráda ty, které jsou něčím odlišné nebo svým způsobem extrémní,“ dodala Jitka Křížová.
Maraton po Velké čínské zdi je jedním z nejtěžších závodů tohoto typu na světě. Zájemci budou mít další příležitost zúčastnit se až v květnu 2017.

Vysočina – týdeník

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.