Turnaj tělesně postižených: primát vybojoval tým Kolína

rené tauš

Od pátku do neděle pořádala TJ Čechie Hradec Králové již 15. ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenisu družstev tělesně postižených sportovců O pohár města Hradec Králové.

Hradec Králové – Turnaj se konal pod záštitou primátora města Hradce Králové v tělocvičně Speciální základní školy a Praktické školy v Hradci Králové za účasti jedenácti družstev, z toho bylo šest týmů z České republiky, jeden ze Slovenska, tři z Polska a jeden z Německa.

Vítězem se stal kolektiv TJ Labe Kolín. Na druhé příčce se umístilo německé družstvo BSW Mnichov a na třetí příčce skončil celek TJ Jičín.

Slavnostního zahájení se zúčastnil královéhradecký primátor Zdeněk Fink, dále radní Královéhradeckého kraje pro sport a volný čas Táňa Šormová, člen Výkonného výboru České unie sportu Jiří Pavlíček a předseda STK stolního tenisu Českého svazu tělesně postižených sportovců Petr Bureš.

Cílem turnaje bylo seznámit širokou veřejnost s problematikou zdravotně postižených sportovců a přesvědčit je o tom, že i zdravotně postižení občané jsou schopni, pokud se jim vytvoří potřebné podmínky, i přes svůj handicap provozovat sport na velmi dobré úrovni.

Tento turnaj významně přispěl k propagaci města Hradec Králové a přesvědčil přítomné o tom, že hradecké město věnuje sportu zdravotně postižených velkou pozornost.

Hradecký deník
http://hradecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.