Vozíčkáři, i díky Příboru, zdolávali střechu Evropy

Příbor – Zdravotní handicap není mnohdy překážkou, a pokud lidé mají své sny, nezastaví je ani předem daná nevýhoda oproti zdravým lidem. Znovu o tom přesvědčili účastníci mimořádného projektu Bez vozíku na střeše Evropy 2016, který podpořila finančně i příborská radnice.


Freudovo rodiště oslovil letos v červnu hlavní organizátor a koordinátor projektu Zdeněk Pácha s tím, že cílem expedice je pokusit se vynést na vrchol nejvyšší evropské hory Mont Blanc dva vozíčkáře, a to na bedrech šesti elitních amatérských šerpů a dalších šesti dobrovolných pomocníků. Samotné zdolávání vrcholu se uskutečnilo během letních prázdnin. „V rámci těchto dnů zdolali nejvyšší vrchol Evropy přejitím od chaty Téte Rouse a Gooter k lanovce z Aiquile du Midi do Chamoix a tím splnili sen 2 vozíčkářům dostat se do míst, kde by se za normálních podmínek nikdy nedostali.
Jsem velice ráda, že město podpořilo tak prospěšnou akci. Vždyť pomoc druhým, kteří to potřebují, je to to nejcennější, co může člověk udělat pro štěstí druhých lidí a hlavně lidí, kteří si to nemohou dovolit ať již ze zdravotních nebo i finančních důvodů,“ sdělila na adresu projektu před pár dny Dana Forišková, místostarostka Příbora a jedním dechem dodala: „Touto cestou děkujeme organizátorům za splnění snů lidem, kteří trpí určitým handicapem.“ V důsledku počasí expedici chybělo k dosáhnutí vrcholu 300 výškových metrů. I tak se vozíčkáři dostali do úžasných míst.

Novojičínský deník
http://www.novojicinsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.