Za pomoc postiženým dětem se stala I MY neziskovkou roku

Za skvělou práci, kterou denně odvádí při pomoci rodinám dětí s postižením a ohroženým vývojem, dostala soběslavská nezisková organizace I MY ocenění Neziskovka roku 2016. Prestižní cenu v kategorii malých neziskovek převzala z rukou NROS, Nadace rozvoje občanské společnosti.

Soběslav – Titul vítěze a unikátní trofej z optického skla, si organizace I MY převzala 28. listopadu na slavnostním galavečeru, který se konal v pražském Divadle Archa.

Koordinátorka Klára Csirková k převzetí ceny dodala: ,,Jsme překvapení a velice potěšení. Na jednu stranu je to pro nás závazek, na stranu druhou to pro nás, i pro ty, kteří nás nějakým způsobem podporují, znamená satisfakci, a potvrzení toho, že svoji práci děláme dobře.“ Vítězové ve všech kategoriích byli oceněni také částkou 20 tisíc korun, která je určena pro jejich činnost.

V I MY pomáhají rodinám v Jihočeském kraji a usilují o to, aby společnost lépe porozuměla jejich situaci.

Hlavní náplní je terénní služba raná péče, která je určena pro rodiny dětí od narození do sedmi let věku. Poradkyně rané péče jezdí za dětmi, a společně s rodiči hledají cesty, jak dítě rozvíjet. ,,Odměnou a satisfakcí pro nás je, když vidíme nějaký pokrok, krůček správným směrem u dítěte i u rodiny. Když se třeba podaří najít asistenta, nebo nastavit a najít způsob vhodné komunikace, který pomůže dítěti s rodinou navázat hlubší kontakt,“ vysvětluje Klára Csirková.

Pomáhají rodinám, aby náročné období zvládly, půjčují pomůcky a hračky, propojují rodiče s odborníky. Zároveň organizují pobyty a setkávání rodin a pro širokou veřejnost zážitkové a benefiční akce.

Nadace NROS, která cenu uděluje u nás působí již 23 let a jejím posláním je rozvíjení občanské společnosti a neziskového sektoru. Od svého založení podpořila přes 6000 projektů částkou přesahující 1,8 miliardy korun.

KLÁRA HEJDOVÁ
Táborský deník
http://taborsky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.