Potlesk byl odměnou za celoroční práci

Mikulášskou besídku uspořádali pro své rodiče, příbuzné a další hosty klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením v Milířích.

Milíře – V Domově pro osoby se zdravotním postižením v Milířích žije přes šest desítek obyvatel. Ačkoliv jejich počet mnohonásobně převyšuje běžný počet členů v domácnosti, vedení i personál se snaží v zařízení vytvářet prostředí co nejvíce podobné běžné rodině. „Staráme se o různě staré klienty, ve věku od tří do čtyřiceti let a jsou jimi lidé, kteří potřebují sociální péči,“ uvedl ředitel Domova Karel Račák.

Klienti Domova za pomoci proškoleného personálu rozvíjí své schopnosti, žít jako běžní členové rodiny. „Máme u nás různé klienty. Někteří si své postižení uvědomují a jiní méně. Ti, kteří si to uvědomují, ví, že někde jinde to může být jiné. Mohu ale říct, že našim uživatelům se u nás moc líbí,“ poznamenal ředitel.

Jednou z funkcí, kterou domov plní je i vzdělávací funkce.. Pravidelnými akcemi se už staly besídky na Mikuláše, Velikonoce, nebo Přehlídka tvořivosti.

V pátek dopoledne ožila společenská místnost tanečními a hudebními vystoupeními, pásmem pohádek i krátkými vtipnými scénkami. „Přípravami na besídku klienti žijí takřka celý rok a berou to velmi poctivě. Uvědomují si, že je dobro a zlo. To pozitivně působí i na jejich rozvoj,“ uzavřel Karel Račák.

Milým a pravidelným hostem Mikulášské besídky byla i letos Bára Zemanová s kytaristou Tomášem Mouřencem. Ti zaplněnému sálu zazpívali dvě krásné vánoční koledy. „Jsme tady už posedmé a pozvání nikdy neodmítnu, je to naše srdeční záležitost. Ráda se sem vracím, nabíjí mě to ohromnou energií,“ řekla Bára Zemanová.

Pravého Mikuláše měly děti z Domova pro zdravotně postižené v pondělí, kdy dostaly od sponzorů dary a dárky, ty byly vystaveny na chodbě domova.

JAROSLAVA HOHLOVÁ
Tachovský deník
http://tachovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.