Advent v Jirkově vynesl rekordní částku

Obyvatelé Jirkova na Chomutovsku opět dokázali, že pomáhat druhým je jim blízké. Během dvoudenních adventních trhů, jejichž výtěžek jde na charitu, nakoupili výrobky za celkem 153 688 korun.

Částka tak překonala loňský rekord, kdy se podařilo vybrat o dva tisíce korun méně. „Je úžasné, jak se v takových chvílích dokážeme semknout a umíme být při pomáhání druhým štědří,“ potěšilo starostu města Radka Štejnara (ČSSD).
Lidé si tu kupovali nejrůznější ozdoby, šperky, ale třeba i keramiku, pletené kusy oblečení nebo domácí bramborové placky či zelňačku. Odpoledne byly trhy doplněny o kulturní program, o který se postarali hlavně místní školáci.
Velkou atrakcí byla třímetrová vánočka, kterou upekly kuchařky ze ZŠ Krušnohorská. Spotřebovaly na ni na dvacet vajec, deset kilo mouky a dvě kila cukru. A zmizela během několika minut po nakrájení. Vybranou sumu pošlou organizátoři na konto sbírky Jirkov handicapovaným, která navazuje na projekt Cesta proti bolesti. Na jeho účtu je již několik desítek tisíc korun od lidí, kteří přímo na účet přispěli.
Spolu s výtěžkem z charitativního adventu tak bude dost peněz na nákup elektrického vozíku pro postiženého Stanislava Hrzinu, což byl hlavní cíl sbírky. „Vybraná částka bude určitě ještě vyšší, takže už si tipujeme další příjemce, kterým bychom mohli v duchu celé sbírky pomoci,“ dodal k tomu spokojeně ředitel spolupořádajícího KVIZ Bedřich Fryč.
Ve stáncích na trhu byly k dostání výrobky od dětí ze škol a školek, ale také třeba od místních.

Právo

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.