Ministerstva se odvolala proti zrušení tendru na dávky

Zakázkou na systém výplaty sociálních dávek se bude zabývat komise předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje. Odvolání proti zrušení tendru podalo ministerstvo vnitra, ministerstvo práce a sociálních věcí, vítěz tendru Fujitsu Technology Solutions i společnost Student Agency, která tendr u ÚOHS napadla.

V pondělí to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Díky podaným rozkladům se odkládá zrušení dodatků ke smlouvám, které ÚOHS zkoumal. Podle původního rozhodnutí ÚOHS z konce února by přestaly platit pět měsíců od chvíle, kdy rozhodnutí ÚOHS nabude právní moci.

„Možnou délku druhostupňového řízení nelze předvídat, obvyklá doba projednání rozkladů se pohybuje v řádu několik měsíců,“ uvedl Rafaj.

Ministerstvo práce pod někdejším vedením Jaromíra Drábka (TOP 09) na nový systém neorganizovalo tendr, ale připojilo se k rámcové smlouvě s firmou Fujitsu Technology Solutions. Česko ji má od roku 2008, uzavřelo ji ministerstvo vnitra jako centrální zadavatel. Obě ministerstva od ÚOHS dostala také půlmilionové pokuty.

Exministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) v únoru řekl, že jeho úřad postupoval při výběru dodavatele systému pro vyplácení dávek správně a realisticky. Musel kvůli úsporám zlevnit provoz a zajistit včas start reformy.

Parlamentnilisty.cz

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.