Amniové membrány pomáhají k léčbě pacientů v Humpolci

Nový způsob léčby chronických kožních defektů získali ve městě díky spolupráci s Národním centrem tkání a buněk v Brně. Pacienti Léčebny dlouhodobě nemocných v Humpolci mohou zhruba dva týdny nově využívat léčbu s pomocí amniových membrán.

Humpolec – Šek v hodnotě 300 tisíc korun, který věnoval Nadační fond regenerativní medicíny, přispěl k možnosti léčby chronických kožních defektů.

Účinnost léčby se začala potvrzovat po krátké době využívání i v Humpolci.

„Metodu této léčby aplikujeme zatím pouhé dva týdny a již pozorujeme pozitivní výsledky. U dvou našich pacientů jsme se setkali dokonce i za tak krátkou dobu s velmi výrazným pokrokem v jejich léčbě,“ popsala první zkušenosti s novou metodou jednatelka společnosti Vysočinské nemocnice Eva Pešková.

Nový koncept léčby byl představen veřejnosti ve středu 1. února v nemocnici následné péče v Humpolci. Zde byl při příležitosti otevření nově zrekonstruovaných prostor předán Vysočinským nemocnicím dárkový šek v hodnotě 300 tisíc korun na nákup amniových membrán.

Nový způsob léčby chronických ran získali pacienti nemocnice v Humpolci díky spolupráci s Národním centrem tkání a buněk v Brně. Zde se zaměřili na možnosti využití amniových membrán z důvodu předešlých úspěchů při jejich používání. „Jsme velmi potěšeni, že tento způsob léčby můžeme využít jako jedni z prvních v České republice a pomoci tak svým pacientům. Je to naše dobrá vizitka,“ dodala Pešková.

Pro rodiny takto postižených pacientů znamená onemocnění velmi vysoké finanční zatížení jejich rozpočtu. Výdaje zdravotního pojištění jen na tento typ onemocnění šplhají v celé Evropské unii k desítkám miliard eur ročně. Současný způsob léčby chronických defektů kůže navíc doposud nepřinášel požadovaná zlepšení.

Léčba s pomocí amniových membrán by měla být účinnější než dosavadní způsoby léčení a vést tak k úspěšnému zahojení ran. Klinická data z USA ukazují zlepšení až u 98 procent pacientů již do 12. týdne léčby.

Díky vyspělosti moderní medicíny se populace dožívá stále vyššího věku. Má to za následek i to, že jedna až dvě procenta populace trpí nejen na sklonku života velmi nepříjemným a bolestivým onemocněním, kterým jsou právě chronické kožní defekty.

MONIKA PELÍŠKOVÁ
Havlíčkobrodský deník
http://havlickobrodsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.