Modelka, co neměla přežít

foto: Flickr.com

Dcera bývalého anglického fotbalového reprezentanta Phila Nevilla se narodila postižená a lékaři jí dávali jen pět procent naděje a 24 hodin života. Přežila, ale v osmnácti měsících jí diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Řekli, že nikdy nepovede normální život. Dnes má třináctiletá Isabella smlouvu s prestižní agenturou a je na začátku slibné kariéry v modelingu.

Malá Isabella se narodila v roce 2004, na svět přišla o plných deset týdnů dřív. Když její matku Julii přepadly bolesti, otec Phil, anglický fotbalový reprezentant, byl zrovna s Manchesterem United na soustředění. Musel si vyžádat speciální povolení od sira Alexe Fergusona, aby mohl odletět za manželkou. Porod se nepodařilo zastavit a drobounká holčička byla dlouhé dny odkázaná na přístroje. Máma i táta spávali vedle inkubátoru a lékaři jim dávali jen pětiprocentní naději, že dítě přežije.
Přežilo, ale další peklo rodiče prožili v jeho osmnácti měsících. Přišla krutá diagnóza, dětská mozková obrna. Phil a jeho žena se dozvěděli, že jejich dcera nikdy nebude chodit, mluvit ani vést normální život.
„Nejdřív jsme jen seděli doma a brečeli,“ vzpomíná na černé dny matka Julia. Pak se rodiče vzchopili a začali uzpůsobovat svůj luxusní dům potřebám dcery. Vypolstrovali jednu místnost, kde si malá mohla bezpečně hrát. Instalovali doma kolejnice, na kterých se pohybovaly hračky, aby Isabellu nutili se za nimi natahovat. Několik hodin denně s ní cvičili. Když byly jejich dceři tři roky a tři měsíce, udělala první kroky.
Dnes, ve třinácti letech, chodí do prestižní školy, kde se snaží dělat všechno to, co zvládnou spolužáci. Plave, běhá, tančí… Problémy s pohybem jsou znát, a tak používá plastové dlahy na nohy, může je ale na chvíli odložit.
Jak vyrůstala, začala se zajímat o módu. S matkou poslaly fotky do modelingové agentury. Když se otec Phil dozvěděl, že se špičková agentura ozvala a chce jeho dceru angažovat, reagoval nejdřív rezolutně: „To v žádném případě!“ Když ale viděl, jak moc po tom Isabella touží, změnil názor.
Julia dceru všude doprovází. „Nikdy bych si nepomyslela, že jednoho dne se tohle stane. Isabella dělala všechno, co jsme jí řekli. A proto se jí plní sny. Po tom, čím vším si prošla, si to zaslouží,“ tvrdí Julia Nevillová, která, než si v roce 1999 vzala Phila, chodila s jeho spoluhráčem Davidem Beckhamem. Rodina Nevillových dnes žije ve španělské Seville, bývalý fotbalista tam působí jako trenér a televizní expert.

IVANA JAKOUBKOVÁ
Sport

(Visited 4 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.