Lidé se pobaví a také pomohou

www.zofin.cz

Benefiční ples hejtmana letos podpoří rodiny s postiženými dětmi. Již nyní je jasné, že LIRA dostane více než tři sta tisíc korun.

Liberecký kraj – Plesová sezona vrcholí a za dveřmi je vrcholná událost té letošní. V pátek se uskuteční 12. benefiční ples hejtmana v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci.

Večerem, který začíná ve 20 hodin, provází moderátor a známý hlasatel Alexander Hemala, k tanci i poslechu zahraje liberecký orchestr Big´O´Band. V rámci programu vystoupí také zpěváci Divadla Kalich, zpěvačka Dasha, dále i členové baletu Divadla F. X. Šaldy Liberec.

Tradicí se stal benefiční ráz akce. „V tomto roce bude v rámci plesu podpořeno Centrum LIRA, které pomáhá rodinám s postiženými dětmi, nejčastěji s poruchami autistického spektra,“ uvedla mluvčí hejtmanství Blanka Daníčková. Organizace dostane finanční dary od sponzorů a nepřímo také od všech, kteří si zakoupí vstupenku na ples. Polovina z ceny půjde rovněž ve prospěch centra.

Jedna vstupenka stojí tisíc korun, a přítomní si kromě bohatého programu užijí i pestrý raut. „Výše výtěžku z prodeje vstupenek bude přesně známá až bezprostředně po zahájení samotného plesu. Již nyní je jasné, že suma z prodeje vstupenek přesáhne částku tři sta tisíc korun,“ uvedla Daníčková s tím, že do prodeje dali celkem 540 vstupenek, prodáno je přes 300 kusů.

Od sponzorů se ve prospěch podporované organizace podařilo získat celkem 435 000 korun, další podpořili ples například darováním cen do tomboly.

Letošní hejtmanský ples je věnován světlu, což má být také připomínkou osvětové kampaně „Česko svítí modře“, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o problematice poruch autistického spektra nebo-li autismu.

Kdo dostane výtěžek z hejtmanského plesu

Centrum LIRA poskytuje pomoc rodinám s postiženými dětmi. Provozují jak terénní služby, tak ambulantní služby (vstupní jednání s rodinou, diagnostika dosaženého stupně psychomotorického vývoje dítěte, posouzení úrovně zrakových funkcí dítěte, screening poruch autistického spektra, konzultace k podpoře pohybového vývoje dítěte a podobně).

Liberecký deník
http://www.liberecky.denik.cz/

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.