Mám průkaz ZTP. Jsem osvobozena od dálničních poplatků?

Dotaz:
Jsem držitelkou průkazu ZTP , jsem osvobozena od dálničních poplatků na území ČR či ne?


Odpověď:
Od dálničních poplatků jsou v ČR osvobozeni držitelé průkazů ZTP a ZTP/P. Výjimkou jsou lidé, kteří mají průkaz ZTP nebo ZTP/P přiznaný na základě svého sluchového postižení.
Platí však pravidlo, že auto, které nemusí mít dálniční známku musí v případě silniční kontroly převážet držitele průkazu a nebo řidič musí mít potvrzení, že pro takovou osobu právě jede do nějakého zdravotnického zařízení a nebo ho tam vezl.

Jiří Marek
invArena

3 Komentáře:

  1. Vlasta napsal:

    Dobrý den plati prosim pro rzitelZTP jezdit po dalnilnici i na Slovensku bez dalnicni znamky.děkuji,kdyz jsem z CR děkuji

  2. Martina Smolíková napsal:

    CITACE zákona 13/1997:
    § 20a
    Osvobození od zpoplatnění
    (1) Zpoplatnění nepodléhá užití zpoplatněné pozemní komunikace silničním motorovým vozidlem
    h) přepravujícím těžce zdravotně postižené občany, kteří jsou podle zvláštního právního předpisu11f) držiteli průkazu ZTP, s výjimkou postižených úplnou nebo praktickou hluchotou, nebo průkazu ZTP/P, pokud držitelem silničního motorového vozidla je postižená osoba sama nebo osoba jí blízká11g),

    TZN., ŽE JSOU OSVOBOZENA POUZE VOZIDLA, JEJICHŽ DRŽITELEM JE POSTIŽENÁ OSOBA NEBO OSOBA JÍ BLÍZKÁ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.