Dostihový spolek podpoří handicapované sportovce

Pardubický Dostihový spolek letos začal podporovat spolek Atletika Bez Bariér Pardubice. Hned tři handicapovaní sportovci tak odletí na jedno z kol světových závodů Grand Prix v atletice v Dubaji a na svých dresech ponesou i logo pardubického pořadatele dostihů.

PARDUBICE „Touto ‚maličkostí‘ začíná dlouhodobá spolupráce obou organizací a podpora Dostihového spolku handicapovaným sportovcům,“ uvedla mluvčí Spolku Kateřina Anna Nohavová.

Spolek Atletika Bez Bariér Pardubice vznikl odloučením oddílu Tělesně postižených sportovců Hvězdy Pardubice od sportovního klubu. Navazuje na přibližně patnáctiletou tradici. Má na 150 členů, z toho více jak stovku handicapovaných dětí.

Ve svých řadách má i vrcholové sportovce, medailisty ze světových soutěží a paralympiád. „V letošním roce se mimo jiné chceme zaměřit v rámci doprovodných aktivit jako správná společensky odpovědná společnost, kterou je majoritní akcionář město Pardubice, i na podporu několika charitativních projektů. Už v loňském roce jsme například začali spolupracovat na projektu Itibo,“ říká výkonný ředitel Dostihového spolku Martin Korba.

Na Grand Prix v Dubaji tak odlétají už v druhé polovině března tři handicapovaní atleti, diskař Jaroslav Petrouš a kuželkáři Martin Zach a Michal Enge.

Mladá fronta DNES

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.