Návrh zákona o sociálním bydlení míří do sněmovny

ilustrační foto: Photoxpress

Návrh zákona o sociálním bydlení se sice protloukl vládou a míří do sněmovny, ale jeho osud je všelijaký. Spor se vede hlavně o to, kdo by na takové sociální bydlení měl mít nárok. A ten spor se vede v koalici.

Koaliční smlouva mezi ČSSD, hnutím ANO a lidovci z přelomu let 2013 a 14. Tohle se v ní píše o sociálním bydlení.

redaktorka /citace koaliční smlouvy ČSSD, ANO 2011, KDU-ČSL/:
„Prosadíme zákon o sociálním bydlení, který definuje standard sociálního bytu a vymezí osoby, které na něj mají při plnění stanovených podmínek nárok.“

moderátor:
sledujte v praxi jednu politologickou poučku, která zní: Ke konci funkčního období už koalice nebývají příliš soudržné. Návrh zákona o sociálním bydlení se totiž sice protloukl vládou a míří do sněmovny, ale jeho osud je všelijaký. Spor se vede hlavně o to, kdo by na takové sociální bydlení měl mít nárok. A ten spor se vede v koalici.

Karla ŠLECHTOVÁ, ministryně pro místní rozvoj /nestr. za ANO/:
My nemůžeme souhlasit s tím, že tady, promiňte mi to vyjádření, stát bude dojná kráva a nikdo se nebude snažit o to, aby vůbec práci získal.

Michaela MARKSOVÁ, ministryně práce a sociálních věcí /ČSSD/:
Sociální bydlení podle této verze je určeno právě i dalšímu okruhu lidí, jako jsou třeba senioři nebo ovdovělé seniorky, samoživitelky s dětmi nebo třeba děti, které opouštějí dětský domov, zdravotně postižení.

Pavel BĚLOBRÁDEK, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace /KDU-ČSL/:
My se domníváme, že to opravdu není ještě dobře propracováno, že se ještě bude muset eventuálně opravit ve sněmovně.

moderátor:
Přitom i předseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka uznává, že tento březnový termín na vládě byl vlastně posledním časovým oknem tak, aby se zákon ještě stihl projednat a schválit sněmovnou. Případné zdržení by mohlo znamenat, že předloha padá pod stůl.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.