Divadelní představení pomůže vážně nemocným

Občanské sdružení Sponte Sua je v Mladé Boleslavi už po řadu let synonymem pro charitu. V této tradici pokračuje i v letošním roce, a právě dnes se koná první charitativní divadelní představení této sezony.

Mladá Boleslav – Jak prozradila Alena Šebková ze Sponte Sua, jde o hru Tři letušky v Paříži pod taktovkou režisérky Hany Gregorové.

V boleslavském městském divadle se v inscenaci představí herci Divadla Radka Brzobohatého v čele s Ernesto Čekanem. Peníze, které se podaří vybrat díky vstupnému a pomocí sponzorů, poputují tentokrát ke dvěma lidem.

„První je Petra Milerová, která trpí dětskou mozkovou obrnou, a my jí chceme pomoci, aby byla samostatnější. Potřebuje peníze na základní polohovací konstrukci a elektropohon k mechanickému vozíku,“ vysvětlila Alena Šebková s tím, že jde o 34 tisíc korun.

To ale není vše, kdo si koupí vstupenku na dnešní divadelní představení, pomůže i další dívence, malé Sáře, která trpí degenerativním neurologickým onemocněním mimovolnými pohyby a má poruchu autistického spektra.

Sára, která žije pouze s maminkou, dostane od pojišťovny speciální rehabilitační kočárek, ovšem příslušenství zhruba za šest tisíc korun už k němu pojišťovna nehradí. „A právě to bychom chtěli koupit my, abychom Sáře i její mamince pomohli,“ dodává Alena Šebková.

ŠÁRKA CHAROUSKOVÁ
Boleslavský deník
http://www.boleslavsky.denik.cz

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.