Vozíčkáři se rádi scházejí, v pátek hráli bowling

vozíčkářka

Přátelé, kteří mají společného jmenovatele, jímž je tělesné postižení, se pravidelně scházejí po celý rok. Naposledy to bylo v pátek při bowlingu na tachovském zimním stadionu.

Tachov – „Pohodlně se sem dostaneme, je zde výtah a k dráhám i nájezd,“ pochvalovala si Anna Kolářová, předsedkyně Svazu tělesně postižených Tachov – vozíčkáři.

„Máme osmnáct členů a ne všichni jsou na vozíčku. Tak si můžeme i vzájemně vypomoci,“ dodala s tím, že jak sami říkají, vždy se na sebe těší. „U nás se o nemocech nemluví, snažíme se mít pozitivní náladu,“ podotkla. Rádi by mezi sebou uvítali další podobně postižené zájemce, kteří by se chtěli účastnit společných setkání. „Dnes na bowlingu je nás trochu méně, protože několik členů je na rekondičním pobytu v Jáchymově a budou se vracet až zítra,“ poznamenala.

Každý rok už více než deset let zahajují vozíčkáři výroční schůzí, v únoru měli masopust s maskami, v dubnu chystají vítání jara.

Na řadu ještě přijdou i karetní turnaje, menší výlet do Vítkova a sportovní den. Závěr roku oslaví vánočním posezením. Pravidelně se vozíčkáři scházejí v klubu důchodců v Tachově ve Stadtrodské.

ANTONÍN HŘÍBAL
Tachovský deník
http://tachovsky.denik.cz/

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.