Dům s chráněným bydlením vyroste i bez dotace

ilustrační foto: Photoxpress

Potřebu seniorských zařízení se rozhodlo město Tachov podpořit. V nejbližší době proto plánuje výstavbu nového chráněného bydlení.

Tachov – Čtyřiadvacet nových bytů vyroste na místě bývalé budovy Červeného kříže, která byla v loňském roce zbourána. „Projekt i dokumentace je kompletně hotová. Na výstavbu jsem žádali o dotaci už v loňském roce. Nebyli jsme ale úspěšní a tak to letos zkusíme znovu. Uvědomujeme si potřebnost podobného zařízení a proto budeme výstavbu realizovat i v případě, že dotaci nezískáme,“ sdělil Deníku starosta města Tachov Jiří Struček a dodal, že investice na stavbu zatím činí téměř třicet milionů korun, maximální získaná výše dotace by byla téměř deset milionů korun.

Investicí do výstavby chráněných bytů v Tachově chce město rozšířit spektrum nabízených služeb pro seniory a zdravotně postižené. „Byty budou určeny pro lidi, kteří jsou tělesně či zdravotně postižení a potřebují pečovatelské služby.

Chráněné bydlení jim má poskytnout asistenci jiného člověka při jejich snížené soběstačnosti kvůli zdravotnímu stavu,“ vysvětlil dále starosta.

Zařízení tohoto typu se tak v Tachově v nejbližší době rozroste na celkový počet sedmdesát chráněných bytů. Přes jejich zdánlivě dostatečné množství je už ale dnes jasné, že počet žadatelů o byt stále výrazně překračuje nabídku. „Pro získání bytu jsou stanovena kritéria a žádosti posuzuje odbor sociálních věcí, který zájemce doporučí radě města ke schválení,“ uzavřel Jiří Struček.

JAROSLAVA HOHLOVÁ
Tachovský deník
http://tachovsky.denik.cz/

(Visited 9 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.