Dobrovolníci převzali ceny za nezištnou pomoc

křesadlo

Svůj čas a energii nezištně věnují druhým. To jsou dobrovolníci. Ti z regionu Hlinsko převzali za rok 2016 ocenění Křesadlo.

Hlinsko – „Naším hlavním cílem je tímto oceněním rozšířit myšlenku dobrovolnictví a zviditelnit lidi, kteří se bez nároku na odměnu věnují různým činnostem,“ vysvětlila koordinátorka Hana Chmelíková.

Nominovat je mohla každá organizace, v níž dobrovolníci pomáhají. Navštěvují nemocné, staré a opuštěné lidi, pomáhají mentálně a zdravotně postiženým, svou energii dávají dětem nebo se věnují jiné prospěšné činnosti.

„Pomáhají posilovat lidské hodnoty, jako je zájem o druhé a služba jiným lidem,“ dodala Chmelíková.

Na ceny Křesadlo bylo letos nominováno devět dobrovolníků: Eva Adámková, Jana Duchečková a Alena Peškeová za Domov seniorů Drachtinka, Jarmila Košinová za Městský klub seniorů, Pavel Rakušan za Centrum denních služeb Motýl, Domov seniorů Drachtinka, Centrum Jana XXIII. a Fokus Vysočina, Michaela Sodomková a Zdeněk Jeníček za SVČ Pohoda a Pohoda Cool a Médea z.s., Ladislav Kovárník za Azylový dům v Hamrech a Jiřina Ptáčková za Centrum Jana XXIII.

Hlavní cenu Křesadlo převzal z rukou starosty Hlinska Miroslava Krčila Pavel Rakušan, cenu města Hlinska Alena Peškeová a radní Pardubického kraje Pavel Šotola udělil zvláštní cenu Jiřině Ptáčkové.

„Všem dobrovolníkům, tedy i těm, kteří nebyli mezi nominovanými, patří velké uznání za to, že pomáhají tam, kde jsou jejich ruce a především srdce potřeba,“ uzavřela Chmelíková.

Chrudimský deník
http://chrudimsky.denik.cz/

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.