MMR pošle na odstranění bariér pro postižené téměř 14 milionů Kč

ilustrační foto: PhotoRack

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle z národních dotací 13,7 milionu korun na projekty určené k odstranění bariér pro tělesně postižené. Jde například o vybudování plošin u vstupů do obecních nebo městských úřadů, uvedla mluvčí ministerstva Veronika Vároši. MMR podle ní schválilo všech osm přijatých žádostí

.

Dotace MMR pošle do sedmi krajů včetně Prahy. Do hlavního města směřuje nejvyšší částka (4,7 milionu Kč) pro Národní radu osob se zdravotním postižením ČR. Druhou nejvyšší dotaci (2,5 milionu korun) získalo město Rousínov v Jihomoravském kraji na vybudování bezbariérového přístupu do městského úřadu. Následuje Šluknov v okrese Děčín, kam MMR pošle dva miliony na odstranění bariér u městského úřadu.

Program Bezbariérové obce se skládá ze dvou podprogramů. Jedním je program Odstraňování bariér v budovách domů s pečovatelskou službou a v budovách městských a obecních úřadů. Program Euroklíč je určený na nákup a instalaci eurozámků do vybraných budov a zařízení ve vlastnictví státu a obcí, včetně nákupu příslušné sady euroklíčů. Jde o speciální klíč určený osobám se sníženou schopností pohybu a orientace. Otevírá sociální zařízení, výtahy a schodišťové plošiny na úřadech, ve školách, kulturních, sportovních a zdravotnických zařízeních, na benzinových pumpách či v obchodních centrech.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.