Kociánkovští Vás opět přivítají v Zahradách lidských hodnot

Již sedmým rokem se Centrum Kociánka, sídlící v Brně Králově Poli, otevře veřejnosti prostřednictvím festivalu Dobrý den Kociánko, a to ve čtvrtek 25. května v čase od 10 do 21 hodin.

Zaměstnanci, uživatelé služeb, účinkující hosté a přátelé CK připravili bohatý program na několika scénách i v plenéru parku Kociánka. Záštitu nad akcí převzal senátor Zdeněk Papoušek. I tento rok je koncipován jako Festival v zahradách lidských hodnot. Letošním hodnotám bude kralovat hodnota sebedůvěra.

„Myšlenkou festivalu je nejen pobavit veřejnost, ale také ji seznámit s prostředím zdravotně postižených lidí a přiblížit jim jejich život. Stejně tak je pro nás důležité, aby naši uživatelé přišli do styku s okolním světem. V tom nám všem bude pomáhat letošní hodnota sebedůvěra,“ vysvětluje Tomáš Pětník, jeden z organizátorů letošního ročníku a zároveň garant kociánkovského projektu Integrační projekt.

V hudební sekci se návštěvníkům představí ostravský Trigon band, domácí Hustej Rock přímo z Kociánky a krnovští melodičtí Bratři Orffové. Pro milovníky divadla máme nachystaný bohatý program, vedle studentů JAMU se představí divadlo FACKA nebo DAMÚZA s loutkovou pohádkou Golem. Tradiční partner Dům dětí a mládeže Helceletova si připraví stanoviště na téma jednotlivých hodnot pro Hravé dopoledne, která potěší především ty nejmenší návštěvníky. Uživatelé a zaměstnanci CK se v rámci Spanilé jízdy Kociánky zapojí do všech programových částí a objeví se na pódiích, v plenéru, či na Jarmarku, kde budou prezentovat služby Centra Kociánka. Na Jarmarku neziskových organizací se zároveň představí kulturně-sociální neziskové či příspěvkové organizace z Jihomoravského kraje. Nebude chybět ani slaňování vozíčkářů a deskové hry klubu Baliend. Nově se představí spolek Uměním proti zdím, který připraví pro návštěvníky workshopy (hudební a rukodělný). Samozřejmostí budou stánky s občerstvením a zaručeně dobrou kávou.

Věříme, že s kapkou sebedůvěry a píle se nám letošní ročník povede a festival si užijeme.

Tisková zpráva

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.