Dobroděj na kole projede celou naší zemí až na Slovensko

photo on morgueFile

Lounský dobročinný spolek letos přichází s novou aktivitou. Po deseti úspěšných ročnících kulturně-charitativní akce Dobrodění, které tradičně probíhaly v lounské Stromovce, se členové spolku Dobroděj rozhodli uspořádat sportovní akci s názvem Dobroděj na kole a vydat se za hranice nejen okresu, ale i země.

Louny – Dobroděj na kole je cyklotour, která odstartuje v Lounech a cíl bude mít ve slovenské Tepličce nad Váhom. Cílem akce je upozornit na problematiku dostupnosti literatury pro zrakově postižené. S Dobrodějem pojedou zástupci projektu Slyším, tedy čtu se svým interaktivním stánkem, kde si každý může vyzkoušet, jaké je to „číst“ hmatové knihy, skládat puzzle či řešit hlavolamy jen za pomoci hmatu a sluchu.

Cesta je rozdělena do pěti etap. Cykloskupina i se stánkem postupně navštíví dvacítku českých a dvě slovenská města. Cyklisté celkem ujedou zhruba 550 kilometrů. Tuto vzdálenost zdolají za pět dní.

Cyklotour je veřejná a každý se může alespoň na chvilku ke skupině přidat. Start je naplánován na 29. května v 8.30 hodin od Domova pro seniory U Pramene v Lounech, který nejen pomůže se startem, ale dokonce přišel i s vlastním nápadem, jak se do akce zapojit. Celou cestu z Loun do Tepličky absolvují klienti a zaměstnanci domova na rotopedu. „Rádi s vámi v duchu pojedeme, váš cíl ke konci šťastně oslavíme a akci Dobroděje rádi podpoříme,“ okomentovali počin zaměstnanci.

Pojede se i v domově pro seniory

Start cesty v domově pro seniory je naplánován na 27. dubna, samozřejmě za účasti zástupců Dobroděje i projektu Slyším, tedy čtu. „Nemohu nic přečíst, protože nevidím, ale slyším dobrá slova, a proto chci tuto akci podpořit. Ať radost dělá všem každý kilometr, v tom láska je, na kterou není metr,“ řekla paní Blahoutová, klientka domova a její kolega pan Cimr ji doplnil: „Takto zvolená podpora projektu Dobroděje se mi velmi líbí. My v domově jsme rádi, že můžeme alespoň trochu podpořit projekt, který na druhou stranu podporuje nás seniory.“

Zapsaný spolek Dobroděj sdružuje hudebníky z Loun a okolí. Hlavním cílem je rozvoj kultury v regionu, vedlejším je pomoc potřebným například pořádáním charitativních akcí. Projekt Slyším, tedy čtu pod vedením Romany Anny Novotné zprostředkovává literární zážitky těm, jež si sami knihy přečíst nemohou.

Pavel Brož
Žatecký deník
http://zatecky.denik.cz/

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.