Trojice podle policie podváděla s neschopenkami, škoda 1,3 mil.Kč

 Škodu ve výši téměř 1,3 milionu korun způsobila podle policistů trojice mužů ze Šumperska a Prahy při podvodech s dávkami nemocenského pojištění. Policisté kromě nich obvinili z podvodu také jednu firmu. Podvody přitom odkryli po několika letech, podezřelí se jich podle kriminalistů dopouštěli v letech 2008 až 2013, informovala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Obvinění muži jsou ve věku od 34 do 59 let. „Od roku 2008 do 2013 obvinění v úmyslu zajistit si pravidelný měsíční příjem vylákali ze státu dávky nemocenského pojištění. S různými firmami uzavřeli pracovní poměr již s vědomím, že pár dní poté nastoupí na dlouhodobou pracovní neschopnost,“ uvedla policejní mluvčí.

Podle policistů přitom nikdy nešlo o závažné onemocnění. „Ke kontrolám u lékaře se nedostavovali nebo přicházeli se zpožděním s potřebou vystavení potvrzení o trvání dlouhodobé pracovní neschopnosti. Na neschopence setrvávali méně jak 12 měsíců,“ doplnila Neubauerová.

Obvinění muži pracovní smlouvy uzavírali podle policie se společnostmi, které sami vlastnili nebo je vlastnili jejich příbuzní, a které neměly dostatek finančních prostředků na pokrytí mzdových nákladů svých zaměstnanců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.