SENI CUP láká na Vízka a Siegla!

Fotbalový turnaj v malé kopané SENI CUP, jehož se účastní týmy reprezentující zařízení sociálních služeb pro zdravotně postižené, se letos bude hrát už po dvanácté.

Turnaj se bude hrát ve středu 24. května již tradičně na hřišti Slovanu Havlíčkův Brod. Začátek kolem půl desáté dopoledne obstará slavnostním výkopem starosta města Jan Tecl, kolem půl druhé přijdou po bojích ve skupinách na řadu závěrečné boje a finále.

Hráče přijedou povzbudit patroni turnaje, fotbaloví internacionálové a kanonýři Horst Siegl z pražské Sparty a Ladislav Vízek z Dukly Praha, kteří uspořádají autogramiádu a na závěr turnaje nastoupí v exhibičním utkání proti vítězům turnaje.

Vízek na turnaj přijíždí podruhé: „Loni jsem tu byl poprvé a atmosféra turnaje, nadšení, radost i bojovnost všech hráčů mě opravdu nadchly. Proto jsem se rozhodl turnaj podpořit svojí účastí i letos. Také se těším na setkání se svým kamarádem i tenisovým a golfovým soupeřem Horstem Sieglem, který je stejně jako já členem Klubu fotbalových kanonýrů,“ svěřil se před turnajem Ladislav Vízek. „Horst je podobná povaha jako já, také vždy říká, co si myslí bez ohledu na následky, takže si spolu výborně rozumíme. A hlavně je s ním legrace – prostě je to jeden z mála normálních Sparťanů,“ směje se Vízek.

Horst Siegl je na výkony hendikepovných sportovců velmi zvědav: „Určitě jim budu moc fandit. Myslím si, že povinností každého, kdo měl v životě více štěstí, je takovou užitečnou akci podpořit. A moc rád si s nimi zahraju na závěrečném exhibičním utkání. Taky se těším na Láďu, se kterým ještě stále hraju fotbalový okresní přebor za Jíloviště. On je fakt k neutahání, třeba v tenise mě ještě pořád poráží, a mám dojem, že si ještě nějaký ten rok počkám, než ho porazím. Aspoň že v tom golfu jsem se na něj skoro dotáhl.“

Turnaj SENI cup se postupně stal vynikajícím příkladem toho, že sport – v tomto případě fotbal – je pro handikepované amatérské sportovce neocenitelným zdrojem zábavy a uspokojení. Pohled na nadšené hráče, kteří se s neuvěřitelným nasazením vrhají do každého souboje a radují z každé povedené přihrávky či gólu, je výmluvným dokladem užitečnosti této akce.

O dobrou náladu všech zúčastněných se postará zpěvák Martin Maxa, který do Brodu přijede již potřetí. Poprvé přijala pozvání i Heidi Janků a na setkání zapálených fotbalistů si připravila své nejlepší hity.

Pro vítězný tým je stejně jako loni připravena atraktivní hlavní cena – návštěva studií České televize, která navíc z turnaje tpřinese zpravodajství.

Nad letošním ročníkem SENI cupu opět převzala záštitu ministryně práce a sociálních věcí ČR Michaela Marksová.

Partnery turnaje jsou Město Havlíčkův Brod, Asociace poskytovatelů sociálních služeb, Nadace Charty 77/Konto Bariéry, časopis Můžeš, Rezidenční péče a Receptář, Catus, Elasto Form a Idsys.

Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.