Muž okrádá důvěřivé lidi, kteří přispívají na sbírku

V Berouně a Králově Dvoře řádí podvodník. Neznámý muž naláká lidi, aby přispěli na sbírku pro neslyšící a pak je okrade o peníze.

Střední Čechy – „Jeden z posledních případů se odehrál na parkovišti před obchodním centrem OBI v Králově Dvoře, naproti prodejně bot. Neznámý muž přistoupil k jednomu z přítomných a v otevřených deskách mu ukázal papír a vysvětlil mu, že se jedná o sbírku pro neslyšící. Na papíru byla napsaná jména a podpisy,“ vysvětlila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. V okamžiku, kdy mu oslovený muž předal ze své peněženky bankovku v nominální hodnotě dvě stě korun, pachatel sáhl muži do peněženky a proti jeho vůli mu z ní odcizil tisícikorunu. Potom utekl směrem k místní obchodní zóně. Zde se okradenému muži ztratil.

Policisté jsou přesvědčeni, že sbírka pro neslyšící je v tomto případě pouze fiktivní a že se jedná o podvodné jednání. V tomto případě navíc o krádež. „Podobných případů, kdy jsou oslovováni lidé, aby přispěli na sbírku pro neslyšící, jsme na našem okrese zaznamenali více. Varujeme proto občany, aby v žádném případě na sbírku tohoto charakteru nepřispívali a o výskytu takových osob informovali policisty,“ nabádá občany Marcela Pučelíková.

Policisté po neznámém pachateli intenzivně pátrají. Mají dokonce jeho věrohodný popis. Z tohoto důvodu žádají veřejnost o pomoc při odhalení jeho totožnosti.

„Mě o peníze na sbírku pro neslyšící žádal u berounského Kauflandu snědý muž s krátce střiženými černými vousy v sobotu 20. května odpoledne. Ukázal mi nějakou tabulku s papírem, kde byly nějaké podpisy. Nemluvil a ukazoval, že chce peníze. Poslala jsem ho do háje,“ informovala Deník Renata Šimáková. V případě, že mají podobnou zkušenost s mužem, který vybíral peníze pravděpodobně na falešnou sbírku pro neslyšící, ještě jiní lidé, ať se se svojí zkušeností obrátí ihned na policii. „Je to nehoráznost. Takové jednání poškozuje pořadatele jiných sbírek pro potřebné. Lidé po takové zkušenosti už nikdy na nějakou veřejně prospěšnou sbírku nepřispějí,“ myslí si Jitka Mlčochová.

Kladenský deník
http://kladensky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.