Přijde o ruku a potřebuje protézu. Pomoci Petrovi můžete i vy

umela-ruka-roboticka

Petr Marek je sympatický 37letý muž, který se narodil s vadou pravé ruky. O tu ale brzy přijde.

Teplice – „Mé postižení se projevuje tím, že je ruka neúměrně velká a čím dál těžší, což namáhá klouby a vazy a způsobuje veliké bolesti. Vyzkoušel jsem všechno, vyčerpal jsem všechny dostupné možnosti léčby. Zhoršující se zdravotní stav a bolesti mne nakonec dovedly k jedinému možnému řešení, tedy k odstranění podstatné části ruky nebo celé ruky, což bude záležet na rozhodnutí lékařů,“ popsal, co ho čeká, Petr Marek.

VĚNOVALA CELÉ VSTUPNÉ

Petr byl jedním z hostů čtvrteční autorské módní přehlídky teplické módní návrhářky Nadi Moravcové. Právě Naďa je jedním z těch, kteří by mu rádi pomohli.

„Když jsem se od kamaráda dozvěděla o jeho kolegovi Petrovi, který trpí opravdu velkými bolestmi, rozhodla jsem se, že budu poprvé na své přehlídce vybírat vstupné, které mu věnuji,“ popisuje Naďa Moravcová.

„Teď jsem se, kvůli bolesti v zádech, nemohla téměř dva měsíce pořádně hýbat a o to víc jsem si uvědomila, jak složité to v životě mají lidé s nějakým zdravotním handicapem,“ dodává Naďa.

Aby se po operaci mohl Petr vrátit k životu, ve kterém bude soběstačný, bude potřebovat protézu.

„Nabízí se mi možnost biotické protézy, která by mi pomohla v každodenním životě, protože umožňuje ovládat prsty, uchopit předměty. Cena takové protézy je ale 900 tisíc až 1,3 milionu korun a zdravotní pojišťovny ji nehradí,“ vysvětlil, na co peníze z přehlídky využije.

MODELKA SE VZDALA HONORÁŘE

Naďa Moravcová bude Petrovi pomáhat dál. Jak na přehlídce slíbila, věnuje z každé účtenky za věci, které se v jejím salonu až do Petrovy operace prodají, sto korun. Také jedna z modelek, které ve čtvrtek předváděly módní novinky z letní kolekce značky Naďa Moravec, se v jeho prospěch vzdala svého honoráře.

Modely Nadi Moravcové se budete moci inspirovat, pokud si příští týden koupíte týdeník Směr, kde najdete fotografie.

Pokud byste chtěli pomoct milému mladému muži, aby si mohl pořídit biotickou protézu, využijte transparentní účet č. 3211482285/6800, který byl pro tento účel zřízen Odborovým svazem státních orgánů a organizací Policie České republiky.

„Za jakoukoliv pomoc budu velice vděčný,“ vzkazuje všem, kteří ho chtějí podpořit, Petr Marek. Operace ho čeká už letos v září.

Olga Tušicová
Teplický deník
http://teplicky.denik.cz/

(Visited 12 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.